Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Svět patří nám

Výstava Svět patří nám se koná v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Návštěvníci této výstavy se seznámí s historií obchodu s bižuterií v této oblasti a objeví, proč se z neznámé vesničky stalo tak významné sklářské centrum. Tato výstava je také poslední částí desetidílného cyklu nazvaného Otcové města.

V Galerii Belveder Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou budou návštěvníci moci objevit 25 významných exportérů, které zde fungovaly nebo stále fungují od 18. do 21. století. Právě díky těmto vývozním firmám se z původně bezvýznamného Jablonce stalo centrum světového obchodu s bižuterií.

Na výstavě si prohlédnete nejen ukázky bižuterie, ale také raritní předměty spojené s různými významnými osobnostmi. Jedním z nejzajímavějších objektů je fragment dřevěné kolesky, která sloužila jabloneckému obchodníku Johannu Franzi Schwannovi pro cestování po Evropě na přelomu 18. a 19. století. Samotná Galerie Belveder s hlavní budovou muzea patřily významné vývozní sklářské firmě Zimmer & Schmidt.

Výstava je také závěrečnou částí cyklu Otcové města Jablonce, který v posledních deseti letech přibližoval lidem slavné osobnosti, které se zasloužily o vzestup a slávu tohoto města.

Výstava Svět patří nám se bude konat do 1. listopadu a je otevřena vždy od úterý do pátku od 13 do 17 hodin.

Zdroj: Tisková zpráva Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře