Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Teddy Bears – Doll Prague - panenkové umění

První prosincový víkend roku 2012 byl v Národním domě na pražských Vinohradech zasvěcen světovému setkání autorů, obdivovatelů a fanoušků tzv. panenkového umění. Mezinárodní prodejní výstava panenek a medvídků Teddy Bears – Doll Prague a unikátních uměleckých textilií – Artextil Prague, zavítá do hlavního města České republiky a potažmo do střední Evropy poprvé.

Panenky jsou v tomto případě pojímány nikoli jako hračky anebo loutky, ale jako opravdové umění, které po celém světě sdružuje prestižní umělce a autory, statisíce sběratelů a fanoušků.  Největší tradici má toto umění ve Spojených státech a Rusku, pozadu nezůstává ani západní Evropa. Byla by škoda, kdyby Česká republika zůstala stranou dění. Proto jsme se rozhodli tuto zvláštní disciplínu ve dnech 2. až 4. prosince v Praze představit,“ řekla za organizátory akce Bohdana Klátilová z občanského sdružení ART CZ.

Jedny z největších výstav v Evropě se konají v Moskvě. Patnáct předcházejících ročníků tohoto specifického umění přilákalo do Moskvy i bohatou byznys klientelu z celého světa. To vtisklo panence punc originality a stal se z ní předmět nesmírně cenné sbírkové hodnoty. Každá panenka je autorským originálem, který může být na jednu stranu pojímán jako luxusní dárek, na stranu druhou se často stává součástí sbírek nevyčíslitelné hodnoty. Pozadu nezůstávají ani Spojené státy americké, kde byla před lety založena asociace panenkových umělců NIADA.

Do Prahy v prosinci roku 2011 zavítali umělci nejen z těchto dvou panenkových velmocí, ale z celého světa a představili tak špičku své tvorby. Svoji účast tehdy potvrdila první dáma panenkového umění – umělecká ředitelka NIADA – paní Marlaine Verhelst, která přislíbila prezentaci své kolekce. Vzhledem k tomu, že její díla jsou velkým lákadlem pro investory, o výstavu pak projevily zájem i některé známé zahraniční galerie. 

Zdroj: TK Czechtourism 29.11.2011


  Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře