Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Turistická sezona 2013 v Písku pro děti i dospělé.

V letošním roce oslaví město Písek 770. výročí první písemné zmínky o městě, takže celá turistická sezona i doprovodné akce se ponesou v tomto duchu. Zlatým hřebem bude nepochybně Městská slavnost „Dotkni se Písku 2013“, kde návštěvníci potkají krále železného a zlatého s družinou nebo Pražský výběr v originální sestavě.

Datum založení města Písek je neznámé, ale jedna z prvních zmínek o něm pochází od písaře krále Václava I. z roku 1243, kdy vytvořil latinsky psanou listinu „APUD PEZCH“, což znamená v Písku nebo u Písku. A právě od tohoto okamžiku letos uplyne přesně 770 let. Písek byl oblíbeným místem přemyslovských panovníků, kteří zde žili, rozhodovali a vydávali listiny. Udělili také městu Písek několik význačných dekretů, ze kterých město může těžit i v dnešní době. Prácheňské muzeum v Písku proto připravuje slavnostní odhalení pamětní desky připomínající přítomnost českých králů na Píseckém hradě. Výstava „Příběh města Písku“ mapuje nejvýznamnější prvky, které utvářely vzhled města až do dnešní podoby.

I letos mohou návštěvníci obdivovat Kamenný most, který je nejstarším dochovaným mostem v Česku, z nově zrekonstruovaného pravého břehu řeky – z Fugnerova náměstí nebo od Domu U Slona. Touto rekonstrukcí se uzavřel okruh kolem původního historického jádra města a návštěvníci tak mohou procházet starodávnými místy a vnímat jejich atmosféru – vůni stromů v Palackého sadech, šumění Otavy nebo krásu městského panoramatu. Kamenný most se navíc stal hlavním motivem loga letošních oslav. Přímo na něm se také bude konat několik akcí, jako například Jarní slavnost 30.3, Pohádkové Cipískoviště 17. – 19. 5., Městská slavnost „Dotkni se Písku“ 14. – 16. 6. nebo Svatomartinské slavnosti 10. 11. U příležitosti 770 výročí města Písek je také připravena exteriérová výstava Most(y), která bude zahájena na Fugnerově náměstí 30. března 2013.

Během letních prázdnin budou připraveny netradiční akce. 28. – 30. 6. a 5. – 7. 7. bude možné navštívit divadelní inscenaci souboru Buchty a loutky. Tato inscenace je připravena přímo pro letošní výročí. 8. – 20. 7. bude probíhat architektonická a umělecká dílna Dřevěné sympozium Písek 2013. Ve dnech 8. – 22. 8. budou návštěvníci moci navštívit mezinárodní site-specific projekt Divadla Continuo. V červenci a srpnu budou návštěvníci moci také navštívit některý z koncertů a představení Píseckého kulturního léta. Na konci prázdnin se všichni budou moci těšit na Mezinárodní folklorní festival.

I podzim se ponese v duchu oslav a různých kulturních příležitostí. Jsou to například zářijové Pivovarské slavnosti, Festival loutkových divadel nebo další ročník Festivalu Cool v plotě, během kterého vystupují umělci pouze se svým nástrojem bez jakéhokoliv dalšího doprovodu. Je připraven také Video mapping – netradiční osvětlování památek. Na své si přijdou i milovníci koní, pro které Zemský hřebčinec Písek chystá 18. 10. Hubertovu jízdu.

Koncem roku bude provázet akce Advent v historickém Písku. Tradiční poklidná atmosféra bude doplněna vánočními vůněmi, písněmi a náladou.

Sezona na Písecku bude opravdu pestrá!

 

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti