Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Tyrkysové posezení - akce zdarma pro naše absoventy - výuka zážitkem

Sdělovat si vzájemně zkušenosti, více se poznat, dozvědět se něco nového. Mám radost, když se mohu potkat s našimi absolventy a prožít příjemný podvečer. Další z našich TYRKYSových setkání, která pro naše absolventy pořádám.

Tentokrát bylo naše setkání obzvláště zajímavé. Přišla mezi nás paní Ing. Eva Horňáková absolventka kurzu Průvodce cest. ruchu i Průvodce Prahou , aktivní průvodkyně v německém jazyce a podělila se s námi o mnoho zajímavých informací.

Paní Eva přišla v originálním schwarzwaldském kroji.

schwarzwaldský kroj, semináře v TYRKYSu, co nás baví, kurz průvodce

Schwarzwald je zalesněné pohoří v jihozápadním Německu, ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, které je velmi oblíbenou oblastí pro turisty. Je to země, která uctívá zvyky a tradice, kde je krásná příroda, úžasná městečka a vesnice, ale i výborné jídlo.

Dámský tradiční schwarzwaldský kroj – kostým je velmi elegantní a krásný. Je zhotovený z velmi kvalitní látky a každičký detail je přesně propracován.

Na první pohled každého upoutá neobvyklý klobouček – tzv. Bollenhut. Svobodné ženy nosí červený, vdané ženy černý, každý Bollenhut má 14 vlněných koulí o pěti různých velikostech. Když budete chtít koule spočítat, uvidíte jich jen 11, protože 3 jsou překryty těmi ostatními.

Paní Eva měla vše tak, jak má být včetně kabelky, peněženky a dalších doplňků.

Všichni poslouchali vyprávění paní Evy o Schwarzwaldu a ani nedutali.

Večer jsme si navíc zpříjemnili ochutnávkou schwarzwaldské šunky. Její tradiční receptura je částečně tajemstvím - vykostěné vepřové maso - jehož povrch se potírá speciální směsí koření, pak se udí kouřem z jedlového dřeva. Při tomto procesu získá šunka nezaměnitelnou uzenou chuť a barvu. Po dvou až třítýdenním dozrávání se naplno rozvine aroma a šunka získá svou jedinečnou chuť.

výuka zážitkem, seminář v tyrkysu, historie nás baví, kurzy průvodců

A nechyběla ani typická třešňovice. Všimněte si, že všechny originální výrobky jsou označeny Bollenhutem

třešnovice ze schwarzwaldu, poznávej všemi smysly, výuka zážitkem, seminář v tyrkysu, kurzy průvodce, tyrkys, skola kultury podnikání v cestovním ruchu

A jako sladkou tečku jsme ochutnali pravý schwarzwaldský med 

med ze schwarzwaldu, poznávej všemi smysly, výuka zážitkem, seminář v tyrkysu, kurzy průvodce, tyrkys, skola kultury podnikání v cestovním ruchu

Byl to moc krásný večer

poznávej všemi smysli, výuka zážitkem, seminář v tyrkysu, kurzy průvodce, tyrkys, skola kultury podnikání v cestovním ruchu

Přidejte se k nám! Zažili jsme společně: 

a mnoho dalších akcí

Přihlaste se na! 

Kurzy a státní zkoušky

Večerem nás provázela: Ing. Eva Horňáková, licencovaná průvodkyně v německém jazyce 
Text: PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová
Foto: archiv TYRKYS