Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Umělecká galerie Kooperativy

V nejlepší kancelářské budově světa, v pražské centrále pojišťoven Kooperativa a Česká podnikatelská pojišťovna, je pro návštěvníky připravena rozsáhlá výstava děl českých umělců. První část výstavy se zaměřuje na období od baroka do období stavby Národního divadla. Druhá polovina je věnována české moderně.

Nejlepší kancelářská budova světa vznikla v Praze jako sídlo pojišťoven ze skupiny Vienna Insurance Group, odtud plyne název budovy – VIG ČR. Projekt stavby je koncipován s důrazem na ekologii, ekonomiku a nové technologie. Budova je chlazena vodou z Vltavy nebo jsou zde například nainstalována speciální světla, která reagují na přítomnost člověka a na intenzitu denního světla. Budova také získala certifikát LEED Platinum, který oceňuje energetickou úspornost a šetrnost k životnímu prostředí.

Podle generálního ředitele Kooperativy, Martina Diviše, chce Kooperativa následovat tradici toho, že pojišťovny jsou významným podporovatelem umění. Díky tomu vznikl v projektu stavby prostor i pro galerii, kde jsou vystavována díla z rozsáhlé sbírky pojišťovny Kooperativa. Tato sbírka čítá dohromady kolem 3000 kusů uměleckých děl. Nejedná se jenom o obrazy, ale třeba i o nábytek, plastiky, dřevořezby nebo vázy. V současné době je v nejlepší kancelářské budově k vidění na 100 děl z této kolekce. Zbytek je uchováván v depozitářích nebo půjčován ostatním galeriím.

Současná expozice je rozdělená na dvě části. V první polovině jsou k vidění díla od období baroka po díla umělců generace Národního divadla. Jsou zde vystavená díla od umělců jako například V. Hollar, V. V. Reiner, J. Kupecký, A. B. Piepenhagen, V. Brožík, J. Mánes. F. Ženíšek, M. Aleš nebo J. Schikander. Druhá část výstavy je zaměřena na díla umělců české moderny, jmenujme například A. Slavíčka, E. Fillu, J. Čapka, F. Kupku, A. Procházku, Toyen, F. Kavána nebo J. Zrzavého.

Galerie je umístěna ve třetím patře pražské centrály a pro veřejnost je otevřena v úterý a ve čtvrtek od 10 do 18 hodin. Vstup do této galerie je zdarma.

Více informací o nejlepší kancelářské budově světa naleznete ZDE.

 Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře