Praha
Praha
Praha
Praha

Archiv článků

Vánoční dny se sklárnou Moser

Základní informace o sklárně a křišťálu Moser, o Muzeu Moser a o Návštěvnickém centru v Karlových Varech.

VÁNOČNÍ DNY SE SKLÁRNOU MOSER

Rádi bychom Vás pozvali na vánoční soboty ve sklárně Moser, které se budou konat ve dnech 12.12. a 19.12.2015 od 9:00 do 16:00 hodin.

Prožijte vánoční atmosféru ve sklárně Moser, kde zapomenete na shon a podlehnete podmanivé atmosféře Vánoc a doprovodu koled a vůně vánočního cukroví. Čeká Vás atraktivní program, prodej křišťálových výrobků za mimořádné výhodné ceny a kreativní dílny pro děti.

Jakékoliv křišťálové dílo nebo kolekce Moser, které v tento den zakoupíte Vám zkušený mistr Rytec podle Vašeho přání přímo na místě zdarma opatří jménem nebo monogramem. V kavárně Café Moser si můžete vychutnat tradiční vánoční nápoje a cukrovinky.

Časový harmonogram:

 • 09:00 - Zahájení
 • 10:30 - Hudební vystoupení v podání dětí ZUŠ A.Dvořáka
 • 13:00 - Zimní choreografie - taneční vystoupení dětí DDM K.Vary
 • 15:30 - Zpěv vánočních koled dětí DDM K.Vary

 

Adventní období si můžete zpříjemnit návštěvou vánočních trhů, nebo návštěvou stálých expozic betlémů.

Vánoční trhy jsou velmi oblíbené u našich i zahraničních návštěvníků Prahy. Podívejte se na přehled termínů vánočních trhů v Praze a naplánujte si jejich návštěvu. Naši profesionální certifikovaní průvodci Vám ukážou tu nejkrásnější vánoční atmosféru.

A pokud ještě nevíte, co darovat svým blízským pod vánoční stromeček dáme Vám malý tip. Darujte dárkovou poukázku na kurz nebo seminář!

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SKLÁRNĚ MOSER

Sklárna Moser je odnepaměti spojována s významným sklářem, Ludwigem Moserem, který žil na přelomu 19. a 20. století. První dílna Ludwiga Mosera se nacházela v Karlových Varech, ale již v roce 1893 se výroba přesunula do jeho vlastní sklářské hutě – do té samé, která funguje až do dnešních dnů. Již v počátcích měla tato huť velmi dobrou reputaci jako výrobce křišťálu – L. Moser se stal dodavatelem pro dvůr císaře Františka Josefa I. nebo anglického krále Eduarda VII. 

V roce 1922 se sklárna Moser stala největším výrobcem dekorativního a luxusního skla v celém Československu. Hlavní pilíř úspěchu spočívá ve výrobě bezolovnatého, ekologicky čistého křišťálu. Tento křišťál má neobyčejné barevné spektrum a tudíž se hodí do všech druhů výrobků. Se sklárnou Moser v historii i současnosti spolupracuje mnoho význačných výtvarníků, rytců a sklářů. 

Sklárna prezentovala své výrobky i na světových výstavách, kde několikrát získala mimořádné ocenění. 

V roce 1925 byla otevřena první prodejna skla a křišťálu Moser v Praze. Od té doby se rozšiřuje síť značkových prodejen nejen v České republice, ale i ve světě. 

155 let dlouhou historii sklárny Moser můžete objevovat v muzeích sklárny Moser v Praze nebo v Karlových Varech.

NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM MOSER V KARLOVÝCH VARECH

Sklárna Moser provozuje návštěvnické centrum, ve kterém vás pohltí fantastická atmosféra výroby skla, které si budete moci sami zkusit vyrobit, ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem, dýchne na Vás více než 155-letá atmosféra historie sklárny Moser. Jedinečný zážitek můžete završit nákupem v prodejní galerii v Karlových Varech či posezením u dobré kávy v kavárně Café Moser. Návštěvnické centrum naleznete na adrese Kapitána Jaroše 46/19, Karlovy Vary. 

OKRUH EXKURZÍ SKLÁRNY MOSER V KARLOVÝCH VARECH

 • Muzeum sklárny

Muzeum nabízí poutavou prohlídku mapující více než 155 let historie sklárny. Expozice uvádí VIP majitele luxusních křišťálových výrobků Moser a představuje nejstarší sklářskou tvorbu až po současné kolekce. Součástí prohlídky je i poutavý film přibližující krásu a jedinečnost sklářského řemesla v 9 jazykových mutacích. Kromě toho je expozice doplněna 6 dokumentárními pořady v 6 jazykových mutacích. K dispozici budete mít audio průvodce.

 • Sklářská huť

Ve sklářské huti uvidíte mistry skláře, jak přeměňují žhavou masu skla v jedinečný výrobek. Ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem a zažijete neopakovatelnou atmosféru tvůrčí ruční práce. Zážitek, na který se nezapomíná. Během prohlídky je možné fotografovat nebo natáčet na kameru a tak si navždy uchovat vzpomínku na návštěvu sklárny. Prohlídky jsou obohaceny o prezentaci sklářských surovin, nářadí a výrobních postupů.

 • VIP prohlídka

Ve sklárně Moser se můžete také zúčastnit rozšířené prohlídky, kde Vás průvodkyně provede nejenom unikátní expozicí muzea a srdcem sklárny - sklářskou hutí, ale zavede Vás i do dalších, neméně důležitých, dílen. Osobně tak budete mít možnost se podrobně a blíže seznámit s provozy brusírny, kulírny, malírny a rytecké dílny.

Cena prohlídky je 650,- Kč na osobu a trvá přibližně 1 ½ hodiny.

Je možné ji zajistit každý všední den od 9:00 – 14:00 hod. Maximální počet ve skupině je 10 osob. Během prohlídky je možné fotografovat nebo natáčet na kameru.

 • Prodejní galerie

V prodejní galerii Moser si můžete prohlédnout i zakoupit širokou nabídkou nápojového a dárkového skla Moser, porcelánu, pravého českého granátu, módní bižuterie a doplňkového zboží. 

 • Kavárna Café Moser

Na závěr návštěvy sklárny Moser můžete posedět nad šálkem dobré kávy, kterou si vychutnáte v krásných prostorách kavárny Café Moser. Za příznivého počasí máte možnost posedět i na letní terase, která nabízí výhled na náměstí Ludwiga Mosera a křišťálové plastiky s fontánou. Součástí kavárny je prodejna s upomínkovými předměty pro děti i dospělé. 

Zdroj: www.moser-glass.com

Aktualizováno: DK 9.12.2015

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  

 

Proč si vybrat TYRKYS?

 • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
 • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
 • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
 • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

NOVINKA - Hurá na zkoušku průvodce cestovního ruchu - refresh znalostí!

Od kdy? 25. květen 2018, Pátek
Kde? NOVINKA - Hurá na zkoušku průvodce cestovního ruchu - refresh znalostí!
Číslo R2/2018

Více informací

Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město

Od kdy? 27. květen 2018, Neděle
Kde? Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město se koná 27. května 2018 (neděle) od 9:00 do 13:00 hodin s PhDr. Rudolfem Pošvou, CSc. Cena vycházky je 200 Kč.
Číslo V1/2018

Více informací

Tajné tipy pro průvodce - komentovaná prohlídka kostela sv. Václava na Zderaze - POUZE pro pozvané klienty a průvodce TYRKYS

Od kdy? 29. květen 2018, Úterý
Kde? Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava - zdarma pro pozvané
Číslo T1/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'