Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Vánoční dny se sklárnou Moser

Základní informace o sklárně a křišťálu Moser, o Muzeu Moser a o Návštěvnickém centru v Karlových Varech.

VÁNOČNÍ DNY SE SKLÁRNOU MOSER

Rádi bychom Vás pozvali na vánoční soboty ve sklárně Moser, které se budou konat ve dnech 12.12. a 19.12.2015 od 9:00 do 16:00 hodin.

Prožijte vánoční atmosféru ve sklárně Moser, kde zapomenete na shon a podlehnete podmanivé atmosféře Vánoc a doprovodu koled a vůně vánočního cukroví. Čeká Vás atraktivní program, prodej křišťálových výrobků za mimořádné výhodné ceny a kreativní dílny pro děti.

Jakékoliv křišťálové dílo nebo kolekce Moser, které v tento den zakoupíte Vám zkušený mistr Rytec podle Vašeho přání přímo na místě zdarma opatří jménem nebo monogramem. V kavárně Café Moser si můžete vychutnat tradiční vánoční nápoje a cukrovinky.

Časový harmonogram:

  • 09:00 - Zahájení
  • 10:30 - Hudební vystoupení v podání dětí ZUŠ A.Dvořáka
  • 13:00 - Zimní choreografie - taneční vystoupení dětí DDM K.Vary
  • 15:30 - Zpěv vánočních koled dětí DDM K.Vary

 

Adventní období si můžete zpříjemnit návštěvou vánočních trhů, nebo návštěvou stálých expozic betlémů.

Vánoční trhy jsou velmi oblíbené u našich i zahraničních návštěvníků Prahy. Podívejte se na přehled termínů vánočních trhů v Praze a naplánujte si jejich návštěvu. Naši profesionální certifikovaní průvodci Vám ukážou tu nejkrásnější vánoční atmosféru.

A pokud ještě nevíte, co darovat svým blízským pod vánoční stromeček dáme Vám malý tip. Darujte dárkovou poukázku na kurz nebo seminář!

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SKLÁRNĚ MOSER

Sklárna Moser je odnepaměti spojována s významným sklářem, Ludwigem Moserem, který žil na přelomu 19. a 20. století. První dílna Ludwiga Mosera se nacházela v Karlových Varech, ale již v roce 1893 se výroba přesunula do jeho vlastní sklářské hutě – do té samé, která funguje až do dnešních dnů. Již v počátcích měla tato huť velmi dobrou reputaci jako výrobce křišťálu – L. Moser se stal dodavatelem pro dvůr císaře Františka Josefa I. nebo anglického krále Eduarda VII. 

V roce 1922 se sklárna Moser stala největším výrobcem dekorativního a luxusního skla v celém Československu. Hlavní pilíř úspěchu spočívá ve výrobě bezolovnatého, ekologicky čistého křišťálu. Tento křišťál má neobyčejné barevné spektrum a tudíž se hodí do všech druhů výrobků. Se sklárnou Moser v historii i současnosti spolupracuje mnoho význačných výtvarníků, rytců a sklářů. 

Sklárna prezentovala své výrobky i na světových výstavách, kde několikrát získala mimořádné ocenění. 

V roce 1925 byla otevřena první prodejna skla a křišťálu Moser v Praze. Od té doby se rozšiřuje síť značkových prodejen nejen v České republice, ale i ve světě. 

155 let dlouhou historii sklárny Moser můžete objevovat v muzeích sklárny Moser v Praze nebo v Karlových Varech.

NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM MOSER V KARLOVÝCH VARECH

Sklárna Moser provozuje návštěvnické centrum, ve kterém vás pohltí fantastická atmosféra výroby skla, které si budete moci sami zkusit vyrobit, ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem, dýchne na Vás více než 155-letá atmosféra historie sklárny Moser. Jedinečný zážitek můžete završit nákupem v prodejní galerii v Karlových Varech či posezením u dobré kávy v kavárně Café Moser. Návštěvnické centrum naleznete na adrese Kapitána Jaroše 46/19, Karlovy Vary. 

OKRUH EXKURZÍ SKLÁRNY MOSER V KARLOVÝCH VARECH

  • Muzeum sklárny

Muzeum nabízí poutavou prohlídku mapující více než 155 let historie sklárny. Expozice uvádí VIP majitele luxusních křišťálových výrobků Moser a představuje nejstarší sklářskou tvorbu až po současné kolekce. Součástí prohlídky je i poutavý film přibližující krásu a jedinečnost sklářského řemesla v 9 jazykových mutacích. Kromě toho je expozice doplněna 6 dokumentárními pořady v 6 jazykových mutacích. K dispozici budete mít audio průvodce.

  • Sklářská huť

Ve sklářské huti uvidíte mistry skláře, jak přeměňují žhavou masu skla v jedinečný výrobek. Ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem a zažijete neopakovatelnou atmosféru tvůrčí ruční práce. Zážitek, na který se nezapomíná. Během prohlídky je možné fotografovat nebo natáčet na kameru a tak si navždy uchovat vzpomínku na návštěvu sklárny. Prohlídky jsou obohaceny o prezentaci sklářských surovin, nářadí a výrobních postupů.

  • VIP prohlídka

Ve sklárně Moser se můžete také zúčastnit rozšířené prohlídky, kde Vás průvodkyně provede nejenom unikátní expozicí muzea a srdcem sklárny - sklářskou hutí, ale zavede Vás i do dalších, neméně důležitých, dílen. Osobně tak budete mít možnost se podrobně a blíže seznámit s provozy brusírny, kulírny, malírny a rytecké dílny.

Cena prohlídky je 650,- Kč na osobu a trvá přibližně 1 ½ hodiny.

Je možné ji zajistit každý všední den od 9:00 – 14:00 hod. Maximální počet ve skupině je 10 osob. Během prohlídky je možné fotografovat nebo natáčet na kameru.

  • Prodejní galerie

V prodejní galerii Moser si můžete prohlédnout i zakoupit širokou nabídkou nápojového a dárkového skla Moser, porcelánu, pravého českého granátu, módní bižuterie a doplňkového zboží. 

  • Kavárna Café Moser

Na závěr návštěvy sklárny Moser můžete posedět nad šálkem dobré kávy, kterou si vychutnáte v krásných prostorách kavárny Café Moser. Za příznivého počasí máte možnost posedět i na letní terase, která nabízí výhled na náměstí Ludwiga Mosera a křišťálové plastiky s fontánou. Součástí kavárny je prodejna s upomínkovými předměty pro děti i dospělé. 

Zdroj: www.moser-glass.com

Aktualizováno: DK 9.12.2015

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře