Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Velikonoce v Muzeu hl. m. Prahy

Muzeum hlavního města Prahy má dlouhou tradici v pořádání doprovodného programu k velikonočním svátkům. V rámci tohoto programu bude například rozšířena otevírací doba muzea na Velikonoční pondělí (hlavní budova: 9 - 18h, Zámecký areál Ctěnice + Podskalská celnice na Výtoni 10 - 18h, Pražské věže - 10 - 22h).


Program Velikonoc v Muzeu hlavního města Prahy v roce 2014:

HLAVNÍ BUDOVA 

Pražské hravé Velikonoce (od 9. dubna do 22. dubna 2014) - Během letošních Pražských hravých velikonoc si budou moci účastníci prohlédnout menší velikonoční výstavu nebo se zapojit do soutěže  O nejhezčí kraslici, nebo si prohlédnout její výsledky. Připraveny budou i interaktivní doprovodné programy a workshopy, které se budou zaměřovat například na pečení, zdobení kraslic různými technikami nebo třeba na výrobu figurek.
 

Doprovodné programy pro veřejnost:

  • 12. dubna 2014 (sobota) od 9:15 do 16:30 hodin - Zdobení kraslic voskem, výroba velikonočních dekorací z pedigu, pergamano - velikonoční přáníčka, řezbářská dílna
  • 13. dubna 2014 (neděle) od 9:15 do 16:30 hodin - Zdobení kraslic voskem, výroba figurek z kukuřičného šustí, velikonoční dekorace z pedigu
  • 19. dubna 2014 (sobota) od 9:15 do 16:30 hodin - Zdobení kraslic voskem, batikováním, polepováním slámou, pletení pomlázek


Jednotné vstupné na doprovodné programy je 30 Kč.

ZÁMECKÝ AREÁL CTĚNICE:

Velikonoce ve Ctěnicím (od 12. dubna do 13. dubna 2014) se odehrají ve výstavním sále Špejchar. I zde se budou konat různé tvůrčí dílny, ve kterých si budou návštěvníci moci uplést pomlázku nebo vyrobit rozličné typické velikonoční předměty.

Programy pro veřejnost:

  • 12. dubna 2014 od 10:00 do 17:30 hodin - Velikonoční tvůrčí dílny - Letošní ročník Velikonočních tvůrčích dílen je přizpůsoben pro všechny věkové skupiny. Rukodělnými a tradičními technikami Vás provedou mistři z jihočeských Strakonic nebo Doudleb, ale i z Prahy.
     
  • 13. dubna 2014 (neděle) od 15:00 hodin - kočárovna - na programu koncertu jsou tradicionály v úpravách Jiřího Holoubka, Dušana Vančury a Jiřího Tichoty.
    Vstupné: 180 Kč / 90 Kč (důchodci, studenti, děti od 6 let a držitelé průkazek ZTP). Vstupenky můžete zakoupit v pokladně zámku.

Aktualizace: 2.4.2014

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře