Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Vznik a rozpínavost říše Hohenzollernů

Využijte jedinečnou možnost seznámit se s historií říše Hohenzollernů!

Hohenzollernové jsou dynastií, která je známá již od 11. století. Tato německá dynastie švábského původu získala během let vládu nad rozsáhlým územím. Zmínit můžeme například Německo, Prusko nebo dokonce Rumunsko. Jedním z nejznámějších členů tohoto rodu byl Vilém II., poslední německý císař.

Pojďte s námi sledovat světlé i tmavé stránky historie tohoto význačného šlechtického rodu!

Vznik a rozpínavost říše Hohenzollernů aneb Kterak rod norimberských purkrabí k titulu kurfiřta - markraběte braniborského, krále Prusů a nakonec německého císaře přišel

Často slýcháme o dějinných souvislostech německých dějin ve vztahu ke Slezsku a Prusku, zemí, které se dnes nacházejí v Polsku. Jak došlo k tomu, že mnozí rodiče současných německých turistů se narodili ve Vratislavi - Breslau nebo v Gdaňsku - Danzing? Povíme si o prodeji Branibor r. 1415, o jejich rozpínavosti během třicetileté války, o sňatcích a úloze řádů německých rytířů pro vytvoření velké říše, která se pak stala vůdčí silou při sjednocení Německa 1871 i přípravě 1. světové války. Odkud Hohenzollernové pocházeli a kde skončili? Jaké dílo či zkázu po sobě zanechali?

 

Aktuální termín přednášky: přednášku je možné objednat v individuálním termínu

Na seminář se můžete přihlásit osobně v naší kanceláři na adrese TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 nebo on-line prostřednictvím internetu. U každého vypsaného kurzu je možnost přihlášky on line.

 

Aktualizace: 4.4.2014 JKM 

 Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

 TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  

Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře