Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Zahrady Pražského hradu - přednáší PhDr. František Kadlec.

Přednáška Zahrady Pražského hradu, kterou bude provázet odborník na problematiku Pražského hradu nejpovolanější, PhDr. František Kadlec, se řadí mezi nejžádanější akce, kterých se v Tyrkysu můžete zúčastnit.

PhDr. František Kadlec je skromný, přátelský, nepřehlédnutelný a především uznávaný odborník, který svůj profesní život spojil s návštěvnickým provozem Pražského hradu. Díky jeho poutavému výkladu o obvyklých i neobvyklých návštěvnických objektech Pražského hradu se dozvíte mnohé zajímavosti, které rozšíří Vaše průvodcovské obzory. 

Přednáška bude rozdělena do dvou dnů. V úterý 7.6. bude výklad zaměřen na Královskou zahradu. Během procházky tímto krásným místem se dozvíte mnoho informací i zajímavostí o historii tohoto místa, seznámíte se s pěstitelskou tradicí i exotickými rostlinami ze vzdálených zemí. Nebudou opomenuty ani významné stavby, které se v zahradě nacházejí, například Míčovna, Královský letohrádek či Lví dvůr. V neposlední řadě se výklad bude dotýkat i Nové oranžerie v Královské zahradě, kde budete moci obdivovat cizokrajné citrusové rostliny. 

Další část přednášky se uskuteční ve čtvrtek 9.6., a tentokrát se bude věnovat Jižním zahradám Pražského hradu. Mezi ně patří například Rajská zahrada, zahrada Na Valech či Hartigovská zahrada. Jižními zahradami je možné obejít celý Pražský hrad, od západu z Hradčanského náměstí až po vyhlídku na Opyši při východní bráně. Během výkladu se dozvíte o historii těchto zahrad, seznámíte se s pozoruhodnými architektonickými prvky zahrad a samozřejmě se pokocháte jedinečnou vyhlídkou na Prahu. 

Zúčastnit se mohou průvodci, průvodci Prahou, pracovníci cestovních kanceláří, učitelé, studenti. Na přednášce jsou zkrátka vítáni všichni, kteří mají zájem prohloubit si své znalosti, dozvědět se něco nového a strávit odpoledne v příjemné společnosti lidí se stejným zájmem o toto inspirativní historické místo. 

Přihlásit se můžete na oba dny nebo jen na jeden dle Vašeho výběru podle Vašich časových možností. 

Na závěr obdržíte osvědčení o absolvování. 

Akční cena obou přednášek je 600 Kč, cena jednotlivých přednášek je 350 Kč. 

POZOR!!! Kapacita je omezena na 20 osob!!!

 

 

Aktuální termíny přednášek:

 Budou vypsány!

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTO: archiv TYRKYS

Aktualizace: 26. 1. 2017 DK

 Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře