Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Zájem o české tradice stoupá

Podle nejnovějšího výzkumu CzechTourismu, tři pětiny ze všech turistů, kteří navštíví různé české regiony, se zajímají o místní tradice. Velký zájem je hlavně o lidovou architekturu, místní kuchyni, tradiční řemesla a výrobky.

Zajímavé je, že zájem Čechů o různé tradice v jiných regionech, než je jejich domácí, neustále roste. Právě proto si tuto skutečnost chtěla agentura CzechTourism ověřit výzkumem.

Tento průzkum provedla agentura CzechTourism během monitoringu chování návštěvníků během dovolené v různých regionech. Největšímu zájmu se těší tradiční řemesla a výrobky (46%), místní architekturu (45%) a místní kuchyni (43%).

Výše uvedená procenta se liší region od regionu. Návštěvníci Šumavy projevili největší zájem o místní kuchyni (65%), na Plzeňsku a v oblasti Českého lesa byl zase největší zájem o lidovou architekturu (71%).

Agentura CzechTourism připravuje projekt s názvem „Tradiční Česko všemi smysly“, který si klade za cíl vytvoření komplexního produktu místního cestovního ruchu, v rámci kterého naleznou zákazníci kombinaci dědictví lidové architektury a kulturního nehmotného dědictví. Projekt se dále zaměřuje na tradiční postupy, řemesla a zvyky, tím pádem umožňuje návštěvníkům výborně poznat region, ve kterém se zrovna nachází.

Zdroj: www.czechtourism.cz

 

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře