Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Zdravotní péče v EU

Na základě předpisů EU mají občané libovolné členské země EU nárok na zdravotní péči v kterékoliv jiné členské zemi EU. Tuto péči hradí domácí zdravotní pojišťovna občana.

Před opuštěním země – ať už za účelem dovolené, služební cesty nebo studia – byste si měli nechat vystavit evropský průkaz zdravotního pojištění. Držení tohoto průkazu Vás opravňuje k čerpání zdravotní péče ve všech členských státech EU. Po předložení průkazu Vám bude poskytnuto ošetření v nemocnici, na ambulanci, u zubaře nebo pomoc v lékárně. Lékařská pomoc musí odpovídat standardům v dané zemi.

I pokud s sebou nemáte evropský průkaz zdravotního pojištění, tak máte nárok na výše popsanou péči. Akorát budete muset danou péči uhradit na místě. Vaše pojišťovna Vám tuto částku proplatí po návratu domů, po předložení dokladů o zaplacení.

Plánujete-li libovolný lékařský zákrok v zahraničí a žádáte pojišťovnu o proplacení, musíte vyřídit všechny formality (žádost o schválení a další dokumenty dle požadavků Vaší zdravotní pojišťovny) před uskutečněním tohoto zákroku. Je také potřeba předem zjistit, jaké má Vaše pojišťovna podmínky pro proplácení plánovaných zákroků v zahraničí, případně jaké procento nákladů Vám bude proplaceno.

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře