Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Získání nároku na důchod v EU

Je možné, že jste během svého pracovního života pracovali v několika různých zemích EU a tudíž že Vám v těchto zemích vznikl nárok na důchod.

Budete-li splňovat podmínky pro získání důchodu, každá ze zemí, kde jste pracovali, Vám bude vyplácet důchod ve výši, která odpovídá odpracované době v dané zemi.

Důchod byste měli vždy nárokovat u příslušného úřadu v zemi, kde žijete. Pokud jste v této zemi nikdy nepracovali, je potřeba kontaktovat příslušný úřad v zemi, kde jste vykonávali práci naposled. Tento úřad se stane Vaším kontaktním úřadem a spojí se s úřady ve všech zemích, kde jste kdy pracovali a kde jste odváděli příspěvky na sociální zabezpečení.

Kontaktní úřad dále ověří podmínky pro získání starobního důchodu v dané zemi (tyto podmínky jsou v každém státu jiné). Podle pravidel EU musí každá členská země zohlednit veškeré příspěvky, které jste odvedli na území EU, stejně jako odpracované roky.

Nakonec Vám Váš kontaktní úřad zašle přehled rozhodnutí o přiděleném důchodu a podrobný rozpis o důchodových právech plynoucí z práce v jednotlivých státech EU.

Pokud se rozhodnete odstěhovat se na důchod do jiné země EU, bude Vám důchod vyplácen bez ohledu na to, ve které zemi žijete.

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře