Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Znojemské historické vinobraní

Znojemské historické vinobraní se koná 12. a 13. září 2014.

Jedná se o největší slavnost vína v České republice, a to již od roku 1966. Jádrem programu je vždy průvod krále Jana Lucemburského v doprovodu lidu v dobových kostýmech. Odráží nám to událost z roku 1327, kdy právě Jan Lucemburský přijel do Znojma zapít povedené státnické jednání konané ve Vratislavi. I letos král zamíří do Znojma i se svou královnou a královskou družinou. Jejich cesta bude zakončena ohňovou show.

Atmosféra středověkého vinobraní láká každoročně desetitisíce návštěvníků. Tento rok je předpokládaná účast dokonce 80 tisíc osob! Všichni se můžou těšit na stovky prodejních stánků a koncert skupiny Olympic - to vše a mnohem více je připraveno pro tuzemské a zahraniční návštěvníky, kteří jsou zváni, aby ve Znojmě společně oslavili svátek vína.

V sobotu dojde k převratu v podobě předávání práv konšelům a následně k potrestání nepoctivých vinařů a odsouzenců máčením v kašně.

Celou akci doprovází kejklíři, fakíři, mistři ohně, kouzelníci, tanečníci a středověcí komedianti.

Zpět do současnosti nás zavedou populární zpěváci jako je kapela No Name, Mandrage, Anna K. či Monkey Business a již zmíněná skupina Olympic, která ve Znojmě vystoupí po pěti letech.
Vstupenky je možno zakoupit od 1. července 2014 v síti Ticketpro nebo v Turistickém informačním centru Znojmo - Obroková 10.

Zdroj: www.znojemskevinobrani.cz

Aktualizováno 29.8.2014

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře