Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Královský palác na Pražském hradě - PHpal1/2023

06. leden 2023, Pátek

Výuka v učebně: Španělská 770/2, Praha 2 - jen pár kroků od Národního muzea (Václavské náměstí) ON LINE výuka: v reálném čase na platformě ZOOM - je to velmi jednoduché, vidíme se, slyšíme se. Sami si vyberete, která forma studia Vám více vyhovuje.

Pro více informací telefonujte na 602 204 123, pište na kurzy@tyrkys.cz

Pražský hrad krok za krokem - Královský paláce na Pražském hradě 

Starý královský palác byl založen na konci 9. století  průvodně jako knížecí palác. V průběhu staletí byl mnohokrát přestavován.  
Dodnes se zachovala vzácná románská Soběslavova síň, významnou přestavbou prošel palác i v době gotické za vlády Karla IV. Poslední přestavba zásadního charakteru byla zahájena za Vladislava Jagellonského a byla provedena stavitelem Benediktem Riedem (Rejtem).
Ten vystavěl zejména impozantní Vladislavský sál ve stylu pozdní gotiky, kde se již setkáme s prvními znaky renesančního slohu. Vladislavský sál sloužil především ke královské reprezentaci. Ke státním a reprezentačním účelům je do jisté míry využíván dodnes.

Jaký je obsah přednášky? 

Přednáší:  PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová 

Koná se:   6. ledna 2023 (pátek) od 17:00- 19:00 hodin

Výuka v učebně: Španělská 770/2, Praha 2 - jen pár kroků od Národního muzea (Václavské náměstí)
ON LINE výuka: v reálném čase na platformě ZOOM - je to velmi jednoduché, vidíme se, slyšíme se. 
Sami si vyberete, která forma studia Vám více vyhovuje. 

Cena:  399 Kč zahrnuje (vlastní přednášku, prezentaci, V​​​​​yužijte cenově aktraktivní permanentky :-) 

Rezervujte si místo včas! Malé skupiny studentů - počet míst je omezen!Detail kurzu

Cena: 399 Kč *

 

Přihlášku mužete také zaslat e-mailem na adresu kurzy@tyrkys.cz nebo ji doručit osobně do naší kanceláře. V případě, že posíláte přihlášku e-mailem a neozveme se Vám nejpozději následující pracovní den, prosím, zatelefonujte na číslo 224 916 485.

Rozpis výuky

Výuka v učebně: Španělská 770/2, Praha 2 - jen pár kroků od Národního muzea (Václavské náměstí) ON LINE výuka: v reálném čase na platformě ZOOM - je to velmi jednoduché, vidíme se, slyšíme se. Sami si vyberete, která forma studia Vám více vyhovuje.

* Cena obsahuje vlastní kurzovné, studijní materiály na CD a vstupné do památkových objektů. Cena nezahrnuje cenu odborné a jazykové zkoušky, jejíž vykonání zcela závisí na vůli posluchače.