Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Jak to je s průkazy Průvodců?

Od 1.3.2021 se mění podmínky pro výkon průvodcovské činnosti na území České republiky. - činnost průvodce bude moci vykonávat pouze držitel Českého národního průkazu průvodce cestovního ruchu - průvodce bude po celou dobu výkonu na viditelném místě oděvu označen průkazem

Více informací

Jaký je rozdíl mezi průkazem Průvodce cestovního ruchu II. stupně a I. stupně

Jeden z nejčastějších dotazů, který nyní dostávám, je otázka "jaký je rozdíl mezi průkazem průvodce I. a II. stupně.

Více informací

Průvodcovské střípky - tajemný chrám v Panenském Týnci

Prohlídka je vhodná pro individuální klienty nebo menší skupiny se zájmem o středověkou architekturu a historii. Na své si přijdou i milovníci záhad a tajemna. Vzhledem relativně malému prostoru a nutnosti si návštěvu náležitě prožít je nevhodná pro "masové turistické zájezdy", které si pouze odškrtnou jeden z bodů programu a budou mít radost skrblíka, že ušetřili na vstupném. 

Více informací

Významné osobnosti na českých bankovkách

V rámci každodenní rutiny se nám pod rukama bankovky jen otáčejí a často vůbec nevnímáme, co je na nich zobrazeno. Naopak turisté si naše peníze prohlíží velmi pečlivě a často kladou průvodcům záludné otázky. A proto si připomeňme významné osobnosti, jejichž tváře jsou na bankovkách vytištěny.

Více informací

Tip na dárek - Voucher na kurz nebo seminář

Výběr dárku není vždy tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Už jste jistě mnohokrát zažili situaci, kdy jste si při výběru dárku nebyli jistí svou volbou. Darujte dárkovou poukázku na kurz nebo seminář!

Více informací