Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Brána Sv. Anežky České

Vstup do Františkánské zahrady je obohacen kovovou reliéfní bránou, která je věnována sv. Anežce České

Františkánská zahrada, která se nachází jen pár kroků od Václavského náměstí, v současné době představuje nádherné místo pro odpočinek v centru rušné Prahy. Průvodci Prahou mohou svým klienům ukázat, že Praha má mnoho romantických zákoutí, ale také mohou využít nové vstupní kovové reliéfní brány k výkladu o významu sv. Anežky České v našich dějinách.

Brána svaté Anežky České představuje vstup do Františkánské zahrady od Polikliniky v Palackého ulici. 

Reliéfní rána Vás provede životem sv. Anežky České. Najdete na ní 24 kovaných reliéfů zobrazjících její zásadní životní osudy a skutky. Mnohé další informace naleznete i na informační tabuli, které je umístěna poblíž brány.  

Brána, jejíž rozměry jsou 2,2 x 2,5 metru vyšla zhruba na 875 tisíc korun. Jejím autorem je sochař Petr Císařovský, který pro zahradu vytvořil již v letech 1991 - 1993 bránu věnovanou sv. Františkovi z Assisi, kterou se prochází z pasáže Alfa a do konce roku 2018 je plánováno vyhotovit dalších 5 bran. 

Motiv svaté Anežky České u vstupu od komplexů zdravotních středisek byl vybrán z jednoho prostého důvodu, kterým je, že Anežka byla zakladatelkou kláštěrů, špitálů a útulků pro staré a nemocné lidi. Brána je tedy spravedlivě věnovaná právě jí a jejím skutkům.

Zmiňovaných 5 bran, které by do roku 2018 měly zahrady obohatit, by mělo představovat bránu Karla IV., bránu Platónskou, bránu Živý kříž, bránu Starý a Nový zákon a bránu Zvěstování.

Aktualizace: 25.9.2015  

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře