Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Britové jezdí čím dál častěji do Česka jako do destinace zdravotní turistiky

Především turisté z Velké Británie si ČR volí stále častěji jako destinaci zdravotní turistiky, a to hlavně v oblastech kosmetické chirurgie a obezitologie.

Do nejnovějšího výzkumu zdravotního turismu "2012 Treatment Abroad Medical Tourism Survey" se zapojilo více než 1000 pacientů. Na vypracování studie se podílel nezávislý web Treatment Abroad a jeho český partner HealthCzech.com. Studie se zabývala otázkou, do jakých zemí se turisté nejčastěji jezdí léčit, jaké zákroky tam podstupují, s jakými úsporami disponují a zda by danou zemi po svých zkušenostech doporučili.

60 % zdravotních turistů si ČR volí kvůli kosmetické chirurgii, přičemž nejpopulárnější je augmentace prsou a plastické operace břicha. Jedním z důvodů, proč si pacienti volí Česko, jsou příznivé ceny. Průměrná délka léčebného pobytu je 8 dní. ČR se stává významným poskytovatelem zdravotních služeb a je druhou nejpopulárnější destinací zdravotní turistiky hned po Belgii. Až 90 % "našich" pacientů by ostatním Českou republiku doporučilo.

Agentura CzechTourism propaguje nově od roku 2011 zdravotní turistiku. S její podporou byl vydán historicky první Průvodce českou medicínou pro zahraniční pacienty (Medical Tourism Guide Czech Republic) v anglickém, německém a ruském jazyce.

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře