Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Budapest – Paříž východu

Incomingové cestovní kanceláře se stále častěji setkávají se specifickými požadavky především zámořské klientely. Rádi by v relativně krátkém čase poznali co nejvíce evropských metropolí.

Budapešť patří k těm evropským perlám, které jsou hlavním turistickým proudem mírně opomíjeny. V souvislosti s Budapeští lze použít velmi specifické přívlastky – mohutný, kolosální, ohromující a také…“nevejde se do jednoho záběru“! Veškeré hlavní památky Budapeště jsou opravdu monumentální!

 
Maďarský parlament
 
Parlament - Országház
Tato monumentální budova vás uchvátí na první pohled! Něco tak úchvatného jste dlouho neviděli! Nejde pouze o tu rozlehlost, velikost…ta budova má v sobě cosi majestátního, co vás donutí se zastavit a s respektem se kochat! Do Parlamentu po celý den proudí davy turistů, ale také skupiny místních školáků. Počet vstupenek je na každý den omezen! Za shlednutí stojí také pravidelná slavnostní výměna stráží. Více informací na www.parlament.hu.  
 
Zajímavost
Zahraničním návštěvníkům tato podobnost unikne. Ale český turista se se zalíbením bude kochat uniformami maďarských vojáků, neboť jim připomenou typického  – a národem velmi oblíbeného – českého vojáka z dob císaře pána, zvěčněného v literární podobě Jaroslavem Haškem. 
 
Tyrkys doporučuje – náš tip!
V budově Parlamentu se nachází nově otevřené muzeum Maďarské státnosti. Chcete-li pochopit, z čeho pramení veliká hrdost maďarského národa, určitě doporučujeme jeho návštěvu! 
 
Viza Cirkusz Budapest
 
Plavba lodí po Dunaji
V každém městě na vodě, musí mít profesionální průvodce vždy nějaký tip na projížďku lodí. Stejně jako v naší zlaté Praze, je nabídka plaveb po Dunaji hodně široká a pestrá. My jsme za vás vyzkoušeli plavbu s názvem Duna Bella. Za přijatelnou cenu jsme absolvovali okružní jízdu pod šesti budapešťskými mosty s českým výkladem (firma nabízí až 30 různých jazyků). Po 50 min jsme mohli vystoupit na Markétin ostrov a celých 90 min si užívat nádhery tohoto kouzelného ostrova. A opět nastoupit a svézt se zpět do centra města. Příjemným zpestřením plavby byla sklenka tokajského a následně limonády s názvem „Dona Bella“. Aktuální podrobnosti na legenda.hu
 
 
 
Viza Cirkusz
Dobrý průvodce by měl své klienty překvapit vždy něčím originálním. Pro turisty z různých koutů světa může být návštěva cirkusu raritou. Věřte ale, že TENTO cirkus překvapí i ty, kteří se domnívají, že v cirkusu už viděli a zažili vše! Úžasné akrobatické i kouzelnické kousky v kombinaci se zpívající fontánou a světelnými efekty ohromí každého návštěvníka bez ohledu na věk i místo, odkud do cirkusu přijeli. Tuto budapešťskou perlu si rozhodně nenechte ujít! Pozor – bývá pravidelně vyprodáno! Informace na www.fnc.hu
 
Praktické informace (nejen) pro průvodce:
 
Doporučujeme zakoupit si celodenní jízdenku (podle počtu dní pobytu). POZOR – v Budapešti mají velké množství revizorů!
 
Všechny hlavní památky jsou dostupné MHD.
 
Žlutá tramvaj č. 2 vám nabídne okružní jízdu po hlavních památkách Budapeště. 
 
Na mnohých obchodních i turistických místech lze platit EUR – ale ne jízdenky na MHD.
 
Lanovka na Budínský hrad
 
 
Unikátní dopravní prostředky
 Mít v programu zcela originální turistické cíle je pro každého průvodce výhra!
  • Lanovka – jedna z nejstarších lanových drah v Evropě vede na vrchol Budínského hradu. Původní parní pohon byl po rekonstrukci přeměněn na elektrický. Nenechte si ujít tento unikátní zážitek. 
  • Trasa metra M1 – nejstarší trasa metra na starém kontinentu. 
 
Přejeme turistům i jejich průvodcům mimořádné zážitky při návštěvě Budapešti!
 
 
 
 
 
 
 

Hledáte práci nebo brigádu či přivýdělek? Staňte se průvodcem!

 kurzy průvodcůPrůvodce cestovního ruchu    
Průvodce Prahou   
Místní zástupce - delegát  

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP  

Další kurzy a semináře