Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Cestování po Praze

Základní informace o cestování v Praze.

JÍZDENKY
Před použitím jakéhokoliv dopravního prostředku MHD (Městská hromadná doprava) si musíte zakoupit jízdenku. Existuje několik druhů jízdenek:

  • Přestupní 90 minut (32 Kč)
  • Přestupní 30 minut (24 Kč)
  • Přestupní 24 hodin (110 Kč)
  • Přestupní 72 hodin (310 Kč)

Děti do šesti let cestují zdarma, děti od šesti do deseti let mají také nárok na cestování zdarma, pokud se prokážou platným dokladem obsahujícím jejich fotografii, jméno a datum narození. Děti od 10 do 15 let cestují za poloviční cenu.

Jízdenky mohou být zakoupeny v Informačních centrech Dopravního podniku, v prodejnách ve stanicích metra, v automatech na jízdenky, od řidičů autobusů (zvýšená cena: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč) a u dalších distributorů (například trafiky).
 

METRO
Validátory jsou umístěny u vstupu do stanice, obvykle v blízkosti eskalátorů nebo schodů. Všechny linky (A, B, C) jsou v provozu od 4:45 do půlnoci. Intervaly jsou různé, ráno a ve špičkách přibližně dvě minuty, po 21. hodině až desetiminutové.
 

TRAMVAJE
V Praze naleznete 20 tramvajových linek očíslovaných od 1 do 36. Intervaly se pohybují v rozmezí od pěti do dvaceti minut. V každém voze je několik žlutých validátorů jízdenek.
 

AUTOBUSY
V Praze je přibližně 130 autobusových linek očíslovaných od 100 do 297. Intervaly jsou různé a některé linky nejezdí o víkendech. V každém autobusu naleznete několik žlutých validátorů jízdenek. V autobusech jsou hlášena jména zastávek.
 

NOČNÍ DOPRAVA
Doprava v noci je zajišťována tramvajemi a autobusy. Můžete využít devět tramvajových linek (51 – 59), které jezdí od půlnoci do 5:00, nebo 15 autobusových linek (501 – 515), které jsou v provozu od půlnoci do 4:00.
 

BEZBARIÉROVÉ CESTOVÁNÍ
I v Praze naleznete nízkopodlažní autobusy a tramvaje. Tyto spoje jsou v jízdních řádech označovány kurzívou. Ve většině stanic metra je k dispozici výtah pro osoby na invalidním vozíku nebo pro rodiče s kočárky.
 

HISTORICKÁ LINKA 91
Můžete si vychutnat jízdu historickou tramvají centrem Prahy. Její trasa je Pražský hrad – Malostranská – Malostranské náměstí – Národní divadlo – Václavské náměstí – Náměstí republiky – Výstaviště. Jízdné pro dospělé je 35 Kč, pro děti 20 Kč.
 

LANOVÁ DRÁHA
Lanová dráha vyveze cestující nahoru na Petřín, kde se nachází rozhledna a zrcadlové bludiště. Lanová dráha je v provozu od 9:00 do 23:30. V lanové dráze platí stejné jízdenky jako v celém systému hromadné dopravy v Praze.

Zdroj: oficiální stránky Dopravního podniku hlavního města Prahy, www.dpp.cz

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře