Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Chci změnit svou profesi

Osvojili jste si určitou odbornou dovednost v praxi, ale zaměstnavatel požaduje doklad nebo certifikát? Chcete z nějakého důvodu změnit svou profesi? Národní soustava kvalifikací (NSK) vám umožňuje prokázat Vaše dovednosti a složit z nich celorepublikově uznávanou zkoušku.

Pokud ovládáte znalosti, dovednosti a kompetence jiné profese, než kterou máte vystudovanou, můžete se přihlásit ke zkoušce profesní kvalifikace, která ověří úroveň a kvalitu vašich znalostí.

Každá zkouška profesní kvalifikace má svá přesně předepsaná kritéria, je proto tedy nutné zvážit, zda všechny uvedené dovednosti ovládáte. Pokud ne, je velmi výhodné absolvovat přípravný kurz k této zkoušce.

Můžete využít i služeb kariérového poradce, kterého najdete třeba v příslušné pobočce Úřadu práce. Poradce vám pomůže vybrat vhodnou zkoušku nebo vás může nasměrovat k nějaké perspektivní profesi.

Absolventi libovolné zkoušky profesní kvalifikace v systému NSK mají velkou šanci získat pracovní pozici, protože jedním ze základních principů NSK je odpovídání na aktuální poptávku na trhu práce. 

Uchazeči evidovaní na Úřadu práce mohou zažádat o proplacení přípravného kurzu a závěrečné rekvalifikační zkoušky Úřadem práce.

Národní soustava kvalifikací nabízí dobrou příležitost i studentům a absolventům škol. Tito čerství držitelé výučních listů nebo vysokoškolských diplomů mají poměrně slušnou znalostní základnu, na které je ovšem potřeba dále stavět.

Více informací získáte na webových stránkách www.narodni-kvalifikace.cz nebo www.vzdelavaniaprace.cz a také v našem článku NÁRODNÍ SOUSTAVA KVALIFIKACÍ.

 Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře