Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Domácí cestovní ruch

Informace o návštěvnosti tuzemských turistů v letním období r. 2012.

Při srovnání letního období roku 2011 s letošním byl zjištěn 8,9% nárůst českých turistů do hromadných ubytovacích zařízení. Češi také více provozovali cykloturistiku a jezdili na relaxační pobyty. Mezi nejoblíbenější letní aktivity patří poznávání památek, pěší turistika, vodní aktivity a již zmíněná cykloturistika.

Při volbě místa pro dovolenou se lidé nejvíce spoléhají na doporučení a informace zveřejněné na internetu.

Do různých českých lokalit se návštěvníci vrací často více než třikrát. Tato informace vyplývá z výzkumu "Monitoring domácího cestovního ruchu" zpracovaného agenturou CzechTourism.

Návštěvníci jsou nejvíce spokojeni s místy v regionu Jižní Moravy, Šumavy a Jižních Čech, což souvisí především s výší kvality ubytovacích služeb. Oproti tomu mezi méně navštěvované regiony patří Střední Čechy, Severní Morava a Slezsko.

Češi používají k přepravě ze 73% vlastní automobil, naopak vlak či linkový autobus zřídka. Nejčastěji jezdí za zimním sportováním či pěší a poznávací turistikou. V průměru jedna osoba utratí v daném místě pobytu denně něco mezi 200 až 1000 Kč, z toho největší podíl tvoří útrata za stravování v restauracích.

 Aktualizováno: 23.7.2013

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti