Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Elektronická registrace při cestě do Kanady.

Pozor při cestách do Kanady - od 15.3.2016 musí každý cestující do Kanady, na kterého se nevztahuje vízová povinnost, muset mít vyřízenou elektronickou registraci - eTA.

Každý, kdo se vydá do Kanady na delší dobu než 6 měsíců, si  musí zařídit vízum. Ostatní cestující nemají vízovou povinnost. Od 15. března 2016 vstoupila v platnost povinnost elektronické registrace tzv. eTA. Opatření se dotklo asi 50 zemí světa.

eTA je nový nástroj, který se váže k registrovanému pasu. Registrace byla cestujícím umožněna již od 1. srpna 2015, ovšem začíná platit až od 15. března 2016 a bude platit po dobu pěti let nebo po dobu platnosti cestovního pasu. 

Registrace je povinná pro cestující, kteří se dopravují do Kanady letecky. Letecké společnosti cestující bez platné registrace nevpustí na palubu. Každoročně do Kanady směřuje cca 2 500 českých turistů. Obliba Kanady jako turistického cíle každoročně stoupá a nárůst se očekává i od května 2016 zavedením linky Praha - Toronto. 

A jak se tedy registrovat? 

Potřebujete cestovní pas, emailovou adresu a platební kartu. Na registrační stránce zadáte své jméno, číslo cestovního pasu a emailovou adresu. Poté proběhne platba poplatku, který činí 7 kanadských dolarů, následně na zadanou emailovou adresu přijde potvrzení. Obdržení potvrzení signalizuje správně provedenou registraci, která se váže k zadanému číslu cestovního pasu. 

Od 15.3.2016 nebude cestujícímu bez platné registrace umožněn odlet do Kanady. 

Aktualizace: 03.03. 2016  JKM 

 Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře