Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Františkánská zahrada

Zahrada byla založena v roce 1348 karmelitány. V době svého založení sahala Františkánská zahrada až ke Spálené ulici. Od roku 1604 patřila zahrada františkánům, kteří ji využívali především na pěstování květin a zemědělských plodin.

Roku 1950 byli františkáni násilně vyhnáni komunisty. Až roku 1985 se začalo pracovat na obnově zahrady, a to na dalších 7 let.

Dnes Františkánská zahrada slouží jako krásné odpočinkové místo v jinak dosti rušné Praze. Kromě relaxace je také praktickou zkratkou mezi Václavským a Jungmannovým náměstím.

Vchod u pasáže Alfa uzavírá brána s motivy ze života sv. Františka z Assisi, kterou před 20-ti lety vyobrazil sochař Petr Císařovský. Ten má nyní za úkol do konce letošního roku vytvořit další bránu s 24 výjevy ze života Anežky České, která byla jak církevním, tak i lidským fenoménem. Praha 1 dále počítá s osazením Platónské brány k poctě Jana Patočky. Poté přibude brána Karmelitánů, Zvěstování, Starého a Nového zákona a Karla IV.

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře