Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Franz Kafka a Praha - vycházka Prahou

Projděte se Prahou a poznejte další kousek z pohnutého osudu významného pražského, německy píšícího spisovatele židovského původu Franze Kafky.

Osudy Franze Kafky jsou s Prahou nerozlučně spojeny. Nejen, že se zde tento slavný spisovatel narodil, ale také pracoval - jako úředník v pojišťovně. V Praze vznikají jeho slavná díla. Po smrti na tuberkulózu v roce 1924 byl spisovatel pohřben na Novém Židovském hřbitově v Praze.

Kde přesně však spisovatel žil a tvořil? Která místa měl rád a kterým se naopak vyhýbal? Jaký byl jeho vztah k Praze?
Poznejte osudy slavného spisovatele na vycházce Prahou -
Franz Kafka a Praha

Navštivme společně místa, kde pražský spisovatel bydlel, studoval a pracoval. Podívejme se do kaváren,  které navštěvoval se svými přáteli. V průběhu prohlídky se také dozvíte mínění jeho nejlepšího přítele Maxe Broda, vydavatele zachráněného Kafkova díla a Kafkovy nejznámější milenky Mileny Jesenské.

Povíme si o Kafkově rodině, díle, jeho četných zájmech i pracovních povinnostech v daných historických souvislostech. Upozorníme Vás na falešné "kafkology".
 
Vycházku Franz Kafka a Praha je možné si objednat individuálně v termínu, který Vám bude vyhovovat. Telefonujte na 602 204 123  nebo pište na kurzy@tyrkys.cz - vhodný termín společně vybereme.

Vycházka je vhodná pro učitele středních a základních škol, studenty středních a základních škol, průvodce, průvodce Prahou a zájemce o Franze Kafku z řad široké veřejnosti.