Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Hledání zaměstnanců na Úřadech práce

Každý zaměstnavatel ví, že hledání nových pracovníků je problematické. Jednak zde figuruje nejistota, protože během jednoho pohovoru nemůžete žadatele o práci poznat dokonale a také proto, že nevíte, jak se daný zaměstnanec osvědčí.

Nejčastější formou hledání zaměstnanců je výběr z uchazečů, kteří se sami přihlásili. Dalšími používanými způsoby jsou doporučení stávajících zaměstnanců, inzerce a vyhledávání prostřednictvím Úřadu práce. Nejméně často jsou využívané personální agentury či vyhledávání nových pracovníků přímo na školách.

Úřad práce nabízí na svých internetových stránkách možnost práce s databází pracovních míst. Zaměstnavatelé tak mohou zadávat do databáze volná pracovní místa (informace o pracovní pozici lze opravovat, upřesňovat či mazat, když je již pracovní pozice obsazena) a mohou také sami vyhledávat vhodné kandidáty.

Před začátkem procesu hledání pracovníka si ujasněte, zda hledáte někoho s vysokou odborností – zde se vyplatí využít osobní kontakty či specializované agentury – nebo pracovníka na obecnou pozici – v tomto případě je výhodnější hledat v databázích Úřadu práce.

Při zadávání volného pracovního místa do systému či databáze je vhodné uvést co nejpodrobnější popis pracovní pozice a věnovat také dostatečnou pozornost požadovaným dovednostem a schopnostem pracovníka. O žadateli o práci pocházejícího z Úřadu práce je také dobré se informovat u jeho referenta.

Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR
Více informací naleznete na www.socialnidialog.cz

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře