Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Hudba a divadlo v barokní Praze

Pražské baroko - barokní Praha to nejsou jenom monumentální stavby. Kulturní svět by byl velmi ochuzen, kdyby se zapomnělo na barokní hudbu a divadlo.

Pražské baroko - barokní Praha to nejsou jenom monumentální stavby. Kulturní svět by byl velmi ochuzen, kdyby se zapomnělo na barokní hudbu a divadlo.

Období baroka se spojuje s postupným rozšiřováním opery, baletu a s pronikáním hudebních vložek a tance do činohry. V té době bylo téměř nemyslitelné, aby v rámci divadelního představení nezazněly výrazné či decentní tóny.


Jakou roli ale hrálo divadlo v životě obyvatelů barokní Prahy? Která místa byla vyhrazena pro kulturu? Kdo byli nejdůležitější skladatelé té doby? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte na přednášce.

Hudba a divadlo v barokní Praze

Přednáška je zaměřena na hlubší pochopení  postavení  hudby a divadla a jejich proměny  v barokním slohu obecně (včetně rozvoje hudebních nástrojů, uplatnění kulis, kostýmů) a jejich aplikaci v pražském prostředí.

Seznámení s tvůrci, interprety a místy (chrámy, paláce), kde zaznívala hudba a konala se divadelní představení (divadlo dvorské a šlechtické -zámecké, náboženské, lidové). Nabyté informace rozšíří obzor o vybraných místech nejatraktivnějších tras v Praze.

V průběhu přednášky Vás doslova obklopíme barokem - mluvené slovo bude provázet bohatá obrazová dokumentace a hudební ukázky.

Přednáška je určena průvodcům, průvodcům Prahou, pracovníkům cestovních kanceláří, studentům středních a vysokých škol, pedagogům a zájemcům o historii z řad široké veřejnosti.

Aktuálně vypsané termíny:

sledujte naše webové stránky

Na seminář se můžete přihlásit osobně v naší kanceláři na adrese TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 nebo on-line prostřednictvím internetu. U každého vypsaného kurzu je možnost přihlášky on line.

Aktualizace: 1.10.2014

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře