Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Jak dosáhnout uznání odborné kvalifikace v jiné zemi EU

Státní příslušníci členských zemí EU mají právo vykonávat svou profesi ve všech ostatních členských státech. Přesto je potřeba věnovat náležitou pozornost uznávání odborné kvalifikace.

U neregulovaných profesí můžete vykonávat svou profesi za stejných podmínek jako místní občané, bez osvědčení o uznání Vaší pracovní kvalifikace. U regulovaných profesí je vysoce pravděpodobné, že si budete muset pořídit ověření vaší pracovní kvalifikace.

Poněkud složitější situace nastává, když je vaše profese regulována v hostitelské zemi, ale ne ve Vaší domovské. V tom případě budete muset předložit doklad o tom, že jste danou profesi vykonávali minimálně dva roky v průběhu posledních 10 let.

U některých profesí je nutné navíc doložit i ověřené kopie certifikátů, osvědčení nebo jejich soudní překlad.  V případě profesí jako zdravotní sestra, lékárník, veterinář nebo architekt může úřad v hostitelské zemi požadovat osvědčení, že jste pro výkon dané profese dosáhli požadovaného odborného vzdělání podle evropských norem.

Veškeré informace o regulovaných profesích v jednotlivých zemích EU a podmínky prokázání Vaší pracovní kvalifikace naleznete na www.ec.europa.eu/internal_market/qualifications/regprof

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti