Praha
Praha
Praha
Praha

Často kladené otázky

Jak poznat kvalitní vzdělávací instituci

Výběr vzdělávací instituce je velmi důležitý. Cílem vzdělávání je dozvědět se kvalitní informace a získat práci nebo začít podnikat v oboru, který si ke studiu vyberete. Při výběru vzdělávací instituce byste se měli zaměřit na následující body a podle nich se rozhodovat. Důležité prvky každé vzdělávací instituce jsou prozákaznická orientace, kvalita lektorů, certifikát kvality, členství v profesních sdruženích, vývoj vlastních produktů, metodika vzdělávání, etika a reference. Důležitá je také Vaše předchozí zkušenost s danou vzdělávací organizací.

PROZÁKAZNICKÁ ORIENTACE
V rámci prozákaznické orientace je důležitá hlavně ochota, srozumitelnost, vstřícnost a pružnost.

Zajímejte se o počet lidí ve studijní skupině. V TYRKYSu máme vypsáno více kurzů, ale pracujeme s menšími skupinami studentů. Ne všude tomu tak je. Pokud má některá instituce šedesátihlavý dav, pak věřte, že lektora ani neuvidíte ani neuslyšíte.  

Zajímejte se, kde bude výuka ve skutečnosti probíhat. TYRKYS má své vlastní učebny Na Moráni 5, Praha 2. Vždy máte jistotu, že Vaši výuku vždy absolvujete v našich příjemných, vybavených (včetně wi-fi zdarma) a dobře dopravně dostupných učebnách.

Optejte se, kdo budou Vaši lektori. Dobře víte od dob základní školy, že na učiteli velmi záleží. Kvalitní lektor má nejen odborné vzdělání v daném oboru, ale také musí dokázat podávat látku srozumitelnou a přístupnou formou.
V TYRKYSu máme tým zkušených lektorů.  Lektoři by se také měli dále vzdělávat a rozšiřovat si své obzory, ať už ve své profesi tak didaktické schopnosti. Důležité je také, jestli ve vzdělávací instituci funguje systém supervize.

Zajímejte se o služby navíc. U nás v TYRKYSu nabízíme nadstandardní službu - náhradu zameškaných lekcí, u většiny kurzů pak ZDARMA konzultační lekci jako dárek navíc.

Profesionalita zaměstnanců. V TYRKYSu Vám vždy poradíme s výběrem vhodného kurzu a sdělíme všechny informace, které se kurzu týkají.

Uplatnění absolventů na trhu práce nebo při vlastním podnikání. TYRKYS je v neustálém kontaktu s praxí, naši absolventi pracují na mnoha zajímacích pozicích.

Členství v profesních sdruženích. Vzdělávací instituce, která pečuje o svůj neustálý rozvoj a posun vpřed je členem profesního sdružení. Po zjištění, jestli je organizace členem některého ze sdružení je také důležité zjistit, jestli se aktivně zapojuje do aktivit pořádaných sdružením nebo jestli se např. podílí na jeho vedení atd.. TYRKYS je člen Asociace cestovních kanceláří České republiky, Asociace vzdělávání dospělých, Asociace průvodců a Světové Asociace průvodců.

V oblasti vzdělávání jsou vlastní produkty hlavně vzdělávací programy, které jsou vysoce odborné, zaměřené na konkrétní tématiku nebo dokonce „ušité na míru“. Organizace také může organizovat řadu doškolovacích kurzů a seminářů, které prohlubují znalosti získané během základních kurzů. Je také důležité zjistit, jestli vzdělávací instituce poskytuje vlastní studijní materiály a jestli nabízí další didaktické pomůcky a materiály.

Reference.
Ptejte Vašich přátel a známých, kteří jsou úspěšní ve vystudovaném oboru. Je špatně se ptát, jak co nejjednodušeji "dostat papír". Je správné se ptát, jak dlouho instituce existuje a kde pracují nebo jak podnikají její absolventi.

Nemáte peníze?  Investice do vzdělání se vždy vyplatí.

 • Jste registrováni na úřadu práce? Požádejte si o proplacení Vámi vybraného kurzu
   
 • Patříte do tzv. znevýhodněné skupiny? Maminky na mateřšké, absolventi, pracující nad 50 let atd. - hledejte organizaci, která Vám může proplatit kurz z projektu.
   
 • Kurz Vám může proplatit i zaměstnavatel 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  

  

 


Proč si vybrat TYRKYS?

 • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
 • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
 • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
 • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město

Od kdy? 27. květen 2018, Neděle
Kde? Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město se koná 27. května 2018 (neděle) od 9:00 do 13:00 hodin s PhDr. Rudolfem Pošvou, CSc. Cena vycházky je 200 Kč.
Číslo V1/2018

Více informací

Tajné tipy pro průvodce - komentovaná prohlídka kostela sv. Václava na Zderaze - POUZE pro pozvané klienty a průvodce TYRKYS

Od kdy? 29. květen 2018, Úterý
Kde? Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava - zdarma pro pozvané
Číslo T1/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? Večerní kurz Průvodce Prahou se koná od 30. května 2018 do 27. června 2018 vždy v pondělí a ve středu od 17:00 do 20:00 hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 7 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 9/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'