Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Jak poznat kvalitní vzdělávací instituci

Výběr vzdělávací instituce je velmi důležitý. Cílem vzdělávání je dozvědět se kvalitní informace a získat práci nebo začít podnikat v oboru, který si ke studiu vyberete. Při výběru vzdělávací instituce byste se měli zaměřit na následující body a podle nich se rozhodovat. Důležité prvky každé vzdělávací instituce jsou prozákaznická orientace, kvalita lektorů, certifikát kvality, členství v profesních sdruženích, vývoj vlastních produktů, metodika vzdělávání, etika a reference. Důležitá je také Vaše předchozí zkušenost s danou vzdělávací organizací.

PROZÁKAZNICKÁ ORIENTACE
V rámci prozákaznické orientace je důležitá hlavně ochota, srozumitelnost, vstřícnost a pružnost.

Zajímejte se o počet lidí ve studijní skupině. V TYRKYSu máme vypsáno více kurzů, ale pracujeme s menšími skupinami studentů. Ne všude tomu tak je. Pokud má některá instituce šedesátihlavý dav, pak věřte, že lektora ani neuvidíte ani neuslyšíte.  

Zajímejte se, kde bude výuka ve skutečnosti probíhat. TYRKYS má své vlastní učebny Na Moráni 5, Praha 2. Vždy máte jistotu, že Vaši výuku vždy absolvujete v našich příjemných, vybavených (včetně wi-fi zdarma) a dobře dopravně dostupných učebnách.

Optejte se, kdo budou Vaši lektori. Dobře víte od dob základní školy, že na učiteli velmi záleží. Kvalitní lektor má nejen odborné vzdělání v daném oboru, ale také musí dokázat podávat látku srozumitelnou a přístupnou formou.
V TYRKYSu máme tým zkušených lektorů.  Lektoři by se také měli dále vzdělávat a rozšiřovat si své obzory, ať už ve své profesi tak didaktické schopnosti. Důležité je také, jestli ve vzdělávací instituci funguje systém supervize.

Zajímejte se o služby navíc. U nás v TYRKYSu nabízíme nadstandardní službu - náhradu zameškaných lekcí, u většiny kurzů pak ZDARMA konzultační lekci jako dárek navíc.

Profesionalita zaměstnanců. V TYRKYSu Vám vždy poradíme s výběrem vhodného kurzu a sdělíme všechny informace, které se kurzu týkají.

Uplatnění absolventů na trhu práce nebo při vlastním podnikání. TYRKYS je v neustálém kontaktu s praxí, naši absolventi pracují na mnoha zajímacích pozicích.

Členství v profesních sdruženích. Vzdělávací instituce, která pečuje o svůj neustálý rozvoj a posun vpřed je členem profesního sdružení. Po zjištění, jestli je organizace členem některého ze sdružení je také důležité zjistit, jestli se aktivně zapojuje do aktivit pořádaných sdružením nebo jestli se např. podílí na jeho vedení atd.. TYRKYS je člen Asociace cestovních kanceláří České republiky, Asociace vzdělávání dospělých, Asociace průvodců a Světové Asociace průvodců.

V oblasti vzdělávání jsou vlastní produkty hlavně vzdělávací programy, které jsou vysoce odborné, zaměřené na konkrétní tématiku nebo dokonce „ušité na míru“. Organizace také může organizovat řadu doškolovacích kurzů a seminářů, které prohlubují znalosti získané během základních kurzů. Je také důležité zjistit, jestli vzdělávací instituce poskytuje vlastní studijní materiály a jestli nabízí další didaktické pomůcky a materiály.

Reference.
Ptejte Vašich přátel a známých, kteří jsou úspěšní ve vystudovaném oboru. Je špatně se ptát, jak co nejjednodušeji "dostat papír". Je správné se ptát, jak dlouho instituce existuje a kde pracují nebo jak podnikají její absolventi.

Nemáte peníze?  Investice do vzdělání se vždy vyplatí.

  • Jste registrováni na úřadu práce? Požádejte si o proplacení Vámi vybraného kurzu
     
  • Patříte do tzv. znevýhodněné skupiny? Maminky na mateřšké, absolventi, pracující nad 50 let atd. - hledejte organizaci, která Vám může proplatit kurz z projektu.
     
  • Kurz Vám může proplatit i zaměstnavatel 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře