Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Jednodušeji do Indie

Od 26. ledna 2016 se pro naše občany zjednodušil vízový proces k cestování do Indie.

Od 26. ledna 2016 se pro naše občany zjednodušilo cestování do Indie. Zjednodušil se vízový proces, neboť byla zavedena tzv. elektronická víza eTV. 

Aby mohl klient o elektronické vízum požádat, musí splnit řadu podmínek (jako například, že pas má platnost alespoň 6 měsíců po příletu do Indie, má alespoň 2 volné strany, doba cesty nepřekročí 30 dnů, klient má zpáteční letenku a dostatek finančních prostředků pro pobyt v Indii).

Více informací a přesný popis jak získat vízum je na http://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/indie/etv.html. O vízum se žádá na https://indianvisaonline.gov.in/. Zájemce o vizum vyplní žádost,připojí fotografii a kopii pasu. Poplatek za víza lze zaplatit platební kartou.
 
O elektronické vizum nelze žádat při cestách do zakázaných oblastí - více na  www.mzv.cz/newdelhi/cz/koa_zvlastni.html/indie/oblasti_pro_ktere_je_treb 
 
Možnost obdržení klasického víza vylepovaného ve formě vízového štítku do cestovního dokladu cestujícího zůstává zachována. 
 
 
Zdroj: MZV ČR