Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Jelenia Góra – metropole jedné z nejstarších kulturních krajin Evropy

Dobrá cestovní kancelář umožní svým klientům i přání typu „co nejvíce zemí v co nejkratším čase. Pojďte se s námi podívat na tip na výlet k našim severním sousedům.

Jelení Hora, město s více než 900 letou historií, se nachází v jelenohorské kotlině, která je jednou z nejzajímavějších a nejstarších kulturních krajin Evropy. Jelení Hora nabízí svým návštěvníkům unikátní pestrost vyžití. 

Jelenia Góra

 

Milovníci historie

Pestrost památek Jelení Hory je fascinující. Za zmínku stojí Malá bazilika sv. Erazima a Pankráce, Pravoslavný kostel Svatého kříže, městské hradby nebo Zámková věž. A za návštěvu rozhodně stojí zřícenina gotického hradu Chojnik v Krkonošském národním parku. 
 
Sportovní nadšenci
 
Strategická poloha města Jelení Hora – na úpatí Krkonoš a zároveň na soutoku řek Bobra a Kamienna – nabízí sportovcům absolutně všestranné vyžití. Jste turista? Můžete nachodit nekonečně mnoho kilometrů v nádherné přírodě Krkonoš, Janovického rudohoří, Kačavských nebo Jizerských hor. Lyžujete? Zmiňovaná pohoří nabízí velké množství horských středisek. Jezdíte na kole? Desítky kilometrů cyklostezek čekají na vaši návštěvu. 
 
 
Lázeňští hosté
 
Lázně Cieplice začaly dle legendy psát svoji historii již ve 12. století. Patří tedy k nejstarším lázním v Polsku. A vzhledem k nádherné poloze v Krakonošově království také k těm nejnavštěvovanějším. 
 
Park Miniatur Kowary
 
Informace pro průvodce:
 
Pryč jsou doby, kdy Polsko patřilo k „výprodeji“ turistických destinací.

Turistické destinace – města, památky, horská střediska – jsou na turisty dnes již velmi dobře připraveni.

Podrobné informace o městu i o všem, co nabízí, naleznete na www.jeleniagora.pl. 

Informační materiály jsou všude k dispozici minimálně v češtině, němčině a angličtině.
 
Tyrkys doporučuje! 
 
Nedaleko Jelení Hory se nachází další unikátní městečko – Kowary. Malebné městečko s více než desítkou tisíc obyvatel nabízí turistické zajímavosti doslova na každém kroku. K těm nejatraktivnějším patří:
- Park miniatur památek Dolního Slezska – jedinečná příležitost seznámit se s hlavními kulturními památkami na jednom místě, v měřítku 1:25. Naleznete zde modely paláců, klášterů, kostelů a dalších zajímavých budov, zasazených do nádherné krkonošské krajiny. Park láká své návštěvníky na okouzlující motto: „Usměj se, protože právě pro tebe jsme vytvořili tvoji krajinu fantazie!“ Atrakcí poslední sezóny se stala Palácová herna, určená nejmenším návštěvníkům. Více napark-miniatur.com
 
- Kowarská štola – 1200m dlouhá, turistům zpřístupněná, trasa uvnitř hory Sulice. Nahlédnout můžete do různých komor a jeskyní a osobně se seznámit s více jak 700 letou historií dobývání a těžby železných a uranových rud. A možná potkáte i místní skřítky, kteří údajně střeží nejedno tajemství hory i štol. 
Upozornění pro průvodce – prohlídka není vhodná pro hůře chodící návštěvníky a osoby s problémy s krevním tlakem! Více na www.sztolniekowary.com.  
 
 
Zdroj: www.jeleniagora.pl, www.kowary.pl 
 
BJung
 

Hledáte práci nebo brigádu či přivýdělek? Staňte se průvodcem!

 kurzy průvodcůPrůvodce cestovního ruchu    
Průvodce Prahou   
Místní zástupce - delegát  

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP  

Další kurzy a semináře