Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Královské stříbření Kutné Hory

Ve dnech 24. a 25. června 2017 se v Kutné hoře koná dvacátý šestý ročník velkolepých slavností s názvem Královské stříbření. Tyto gotické slavnosti jsou zapsané na seznamu světových kulturních památek UNESCO a připomínají historické tradice královského horního města Kutná Hora.

Mnozí zahraniční turisté rádi zažívají něco zcela místně originálního. Průvodce, který nabídne návštěvu zcela originálního Královského Stříbření, má doslova eso v rukávu. 

Velkolepý scénář slavnosti navrací Kutnou Horu až na začátek 15. století. Na dva dny ožívá celé město i královské sídlo v mincovně ve Vlašském dvoře fiktivním příběhem příjezdu a vzácné přítomnosti českého a římského krále Václava IV. s jeho dvorem. Aktéři i diváci se navracejí do doby, kdy byla Kutná Hora na vrcholu prosperity.

 

Tradiční program v areálu zahrad Jezuitské koleje a ve Vorlíčkových sadech (okolí chrámu svaté Barbory) nabízí ohlášení příjezdu královského průvodu slavnostní fanfárou, přivítání krále a jeho družiny horníky, rytíři se následně utkají v turnaji, který bude vyhlášen na královu počest, dále se uskuteční královský soud, slavnostní hodování,turnaj v lukostřelbě, turnaj v koulené havířů a mincířů, a nakonec dvorská slavnost zakončená ohňostrojem. 

Součástí skupin zahraničních zájezdů bývají také rodiny s dětmi. I jim může cestovní kancelář nabídnout výlet na Královské Stříbření, neboť se letos organizátoři chtějí více zaměřit na rodiny s dětmi a nabídnout doplňující aktivity a program právě pro nejmenší návštěvníky. Malí rytíři a princezny si budou moci vyzkoušet historické disciplíny, ale také se něco dozví o tehdejším životě, tradicích a řemeslech.

V průběhu obou dnů probíhají doprovodné programy a atrakce, např. ukázky středověkých řemesel, ukázky a výklad o sokolnictví, lazebna - masáže a koupele pro širokou veřejnost, pro děti a dospělé lukostřelba, dětské hry a kolotoče, atd.

 

Tyrkys doporučuje – Náš tip!

 

Návštěvníci Sříbření mají možnost navštívit památky Kutné Hory – Hrádek, chrám svaté Barbory, Kamenný dům, Kostnici, chrám Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci a také Galerii Středočeského kraje – za zvýhodněných podmínek. 

 

Praktické informace (nejen) pro průvodce: 

 

sobota 24.6.:  

celodenní s večerním programem 10:00-24:00h: dospělí: 200 Kč, děti 6 – 15 let: 90 Kč
večerní a noční program: dospělí 18:00-24:00h: 100 Kč, děti 6 – 15 let: 60 Kč

neděle 25.6.:

celodenní  9:00-16:00h: dospělí 130 Kč, děti 6 – 15 let: 70 Kč.

zvýhodněná vstupenka pro kostýmované diváky: sobota + neděle: dospělí: 80 Kč,

                                                                        děti 10 – 15 let: 40 Kč.


Více informací naleznete na www.stribreni.cz

Aktualizace: 22.5.2017  JB

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře