Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Nárok na dávky v nezaměstnanosti v EU

Státní občané členských zemí Evropské unie mají nárok na dávky v nezaměstnanosti ve všech ostatních členských státech EU.

Pokud pobíráte dávky v nezaměstnanosti a rozhodnete se, že budete hledat práci v jiné zemi EU, můžete si nechat převést vyplácení těchto dávek do této země. Obvykle můžete tyto dávky pobírat po dobu tří měsíců, s tím, že je možné zažádat o prodloužení podpory až na půl roku. O převod musíte žádat pomocí formuláře U2 (původně formulář E303).

Po příjezdu do hostitelské země (do země, kde si budete aktivně hledat práci) musíte do 7 dnů předložit místnímu pracovnímu úřadu formulář U2 a také byste se měli v této lhůtě registrovat do evidence uchazečů o práci. V případě pozdní registrace bude vyplácení dávek na určitou dobu pozastaveno, podporu začnete dostávat, až když splníte všechny podmínky a doložíte místnímu úřadu práce všechny potřebné dokumenty.

Po registraci na místním úřadu práce budete mít stejná práva a povinnosti jako v ČR. Máte přístup ke všem službám, který místní ÚP nabízí a musíte se podrobit kontrolám a pravidelným registracím, které může ÚP vyžadovat.

Pokud se Vám během tří měsíců, kdy máte nárok na dávky, najít práci, můžete požádat o prodloužení této podpory. Nezapomeňte zažádat o toto prodloužení s dostatečným předstihem k vyřízení všech formalit, protože pokud není žádost vyřízena před uplynutím původní doby 3 měsíců, nárok na prodloužení automaticky propadá.

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře