Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Naučná stezka Rysí skála

Se začátkem letošní turistické sezóny byla otevřena i nová naučná stezka Rysí skála. Tato stezka vznikla ve spolupráci Areálu Kouty, Lesů ČR a CHKO Jeseníky a díky finančnímu grantu Ministerstva životního prostředí. Naučná stezka Rysí skála je dlouhá dva kilometry a je inspirovaná příběhem o zbloudilé rysici a jejích mláďatech, kteří se ukrývali na vrcholu Medvědí hory (1163 m. n. m.).

Tato naučná stezka vznikla v rámci snahy Jeseníků přitáhnout do svého regionu více turistů. V okolí Medvědí hory nyní vzniká unikátní vyhlídka s přístřešky a naučná stezka je lemována například chýší Praděda, doupětem rysice a interaktivními prolézačkami pro děti. Nebudou chybět ani dřevěné plastiky zvířat a různých dalších lesních bytostí.
 

Legenda je postupně vyprávěna na dřevěných tabulích formou komiksu, aby byla dětem lehce přístupná. Tyto tabule jsou poté doplněny informacemi o okolní přírodě a dalšími zajímavostmi.
 

Průvodcem po stezce je lesní skřítek Koutík, který děti zkouší z nově osvojených znalostí. Pro děti je také připravena brožura, kterou mohou na stezce vyplňovat a v informačním centru na náměstí poté získat odměnu zasvé správné odpovědi.
 

Stezka volně navazuje na skanzen Koutecký les.

Telefonujte na 224 916 485 nebo pište na kurzy@tyrkys.cz nebo navštivte nás Na Moráni 5, Praha 2

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu nebo Průvodce pro region Praha

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha

Semináře první pomoci a semináře první pomoci zaměřené na děti

Pracovník cestovní kanceláře nebo Delegát pro cestovní kancelář

Doškolovací a zájmové semináře pro nejširší veřejnost