Praha
Praha
Praha
Praha

Archiv článků

Návštěva MS v ledním hokeji v Bělorusku

Základní informace pro všechny fanoušky ledního hokeje, kteří se plánují zúčastnit letošního MS, které se koná od 9. do 25. května 2014 v Bělorusku.

Pozitivní zprávou je, že Bělorusko zrušilo na dobu MS včetně doby příprav vízovou povinnost. Fanoušci i oficiální účastníci tedy mohou do země přicestovat i vycestovat bez víza od 25. dubna do 31. května 2014. Všichni fanoušci se však musí při příjezdu i odjezdu ze země prokázat vstupenkou na vybraný zápas. O předložení vstupenky můžete být požádáni i během pobytu v zemi. Pokud ovšem budete cestovat přes Rusko (např. letištní transfer), je potřeba zařídit si ruské tranzitní vízum.

Bělorusko omezuje dovoz alkoholických nápojů (včetně piva) do země, limit je max. 3 litry na osobu. Striktní pravidla se týkají i krátkodobě dovezených automobilů - pokud přijedete do Běloruska vlastním vozem, musí být osoba, která automobil dovezla, vždy přítomna během jízdy v autě. Řidiči se ale mohou střídat. Při porušení tohoto pravidla Vám může být Vaše vozidlo zabaveno a může Vám být udělena vysoká pokuta.

Do země smí vozidlo dovézt jeho majitel, případně řidič s notářsky ověřenou plnou mocí majitele, která musí být úředně přeložena do ruštiny. Při překročení hranice se vyřizuje povolení k dočasnému dovozu - osoba, která tuto formalitu vyřizuje poté musí být vždy ve vozidle přítomna, řídit však může i jiný rodinný příslušník (viz výše). Česká zelená karta standardně platí i na území Běloruska. Pro použití místních dálnic je potřeba zakoupit palubní jednotku pro platbu mýtného. V případě absence palubní jednotky Vás čekají vysoké pokuty za „černou“ jízdu po dálnici.  Při jízdě počítejte s častými policejními kontrolami, které jsou v zemi běžné.

Do 5 dnů po příjezdu do země také vzniká všem cizincům povinnost zaregistrovat se k pobytu. Za hotelové hosty tuto formalitu zařídí hotel, ostatní návštěvníci se musí registrovat sami u místní Migrační služby (OVIR), která se budou nacházet například v hokejové vesničce a která budou otevřena každý den od 8:00 do 20:00 hodin. Během této registrace budete předkládat Váš pas, migrační kartu (tuto získáte při překročení hranic), vstupenku na MS. Na místě je také potřeba uhradit stanovený poplatek.

V případě potřeby zdravotní péče se můžete obrátit na zdravotnická centra na stadionech, na hotely nebo na libovolná zdravotnická zařízení. Telefonní číslo sloužící k přivolání rychlé pomoci je linka 103. Zdravotní pojištění není potřeba uzavírat, vstupenky na zápas v sobě zahrnují základní zdravotní pojištění, které pokryje nutnou a neodkladnou péči.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky nakonec doporučuje všem občanům striktně dodržovat všechny běloruské zákony. Zvláštní důraz je kladen na chování, které by mohlo vyvolat podezření z korupčního jednání (např. vůči běloruské pohraniční a celní kontrole). Dále se nedoporučuje konzumovat alkoholické nápoje a projevovat opilost na veřejných prostranstvích.

Více informací o vstupu do Běloruska i o návštěvě MS v ledním hokeji naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Zdroj: www.mzv.cz/minsk

  

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  

 

Proč si vybrat TYRKYS?

  • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
  • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
  • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
  • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Tajné tipy pro průvodce - komentovaná prohlídka kostela sv. Václava na Zderaze - POUZE pro pozvané klienty a průvodce TYRKYS

Od kdy? 29. květen 2018, Úterý
Kde? Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava - zdarma pro pozvané
Číslo T1/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? Večerní kurz Průvodce Prahou se koná od 30. května 2018 do 27. června 2018 vždy v pondělí a ve středu od 17:00 do 20:00 hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 7 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 9/2018

Více informací

ZDARMA - Novinka - Krásy Prahy, aneb baví Vás poznávat Prahu?

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? ZDARMA - seminář Krásy Prahy se koná 30. května 2018 (středa) od 17:30 do 18:45 v TYRKYSu, Na Moráni 5, Praha 2, jen pár kroků od stanice metra Karlovo náměstí a zastávky tramvaje Palackého náměstí.
Číslo DIV8/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'