Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Návštěva MS v ledním hokeji v Bělorusku

Základní informace pro všechny fanoušky ledního hokeje, kteří se plánují zúčastnit letošního MS, které se koná od 9. do 25. května 2014 v Bělorusku.

Pozitivní zprávou je, že Bělorusko zrušilo na dobu MS včetně doby příprav vízovou povinnost. Fanoušci i oficiální účastníci tedy mohou do země přicestovat i vycestovat bez víza od 25. dubna do 31. května 2014. Všichni fanoušci se však musí při příjezdu i odjezdu ze země prokázat vstupenkou na vybraný zápas. O předložení vstupenky můžete být požádáni i během pobytu v zemi. Pokud ovšem budete cestovat přes Rusko (např. letištní transfer), je potřeba zařídit si ruské tranzitní vízum.

Bělorusko omezuje dovoz alkoholických nápojů (včetně piva) do země, limit je max. 3 litry na osobu. Striktní pravidla se týkají i krátkodobě dovezených automobilů - pokud přijedete do Běloruska vlastním vozem, musí být osoba, která automobil dovezla, vždy přítomna během jízdy v autě. Řidiči se ale mohou střídat. Při porušení tohoto pravidla Vám může být Vaše vozidlo zabaveno a může Vám být udělena vysoká pokuta.

Do země smí vozidlo dovézt jeho majitel, případně řidič s notářsky ověřenou plnou mocí majitele, která musí být úředně přeložena do ruštiny. Při překročení hranice se vyřizuje povolení k dočasnému dovozu - osoba, která tuto formalitu vyřizuje poté musí být vždy ve vozidle přítomna, řídit však může i jiný rodinný příslušník (viz výše). Česká zelená karta standardně platí i na území Běloruska. Pro použití místních dálnic je potřeba zakoupit palubní jednotku pro platbu mýtného. V případě absence palubní jednotky Vás čekají vysoké pokuty za „černou“ jízdu po dálnici.  Při jízdě počítejte s častými policejními kontrolami, které jsou v zemi běžné.

Do 5 dnů po příjezdu do země také vzniká všem cizincům povinnost zaregistrovat se k pobytu. Za hotelové hosty tuto formalitu zařídí hotel, ostatní návštěvníci se musí registrovat sami u místní Migrační služby (OVIR), která se budou nacházet například v hokejové vesničce a která budou otevřena každý den od 8:00 do 20:00 hodin. Během této registrace budete předkládat Váš pas, migrační kartu (tuto získáte při překročení hranic), vstupenku na MS. Na místě je také potřeba uhradit stanovený poplatek.

V případě potřeby zdravotní péče se můžete obrátit na zdravotnická centra na stadionech, na hotely nebo na libovolná zdravotnická zařízení. Telefonní číslo sloužící k přivolání rychlé pomoci je linka 103. Zdravotní pojištění není potřeba uzavírat, vstupenky na zápas v sobě zahrnují základní zdravotní pojištění, které pokryje nutnou a neodkladnou péči.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky nakonec doporučuje všem občanům striktně dodržovat všechny běloruské zákony. Zvláštní důraz je kladen na chování, které by mohlo vyvolat podezření z korupčního jednání (např. vůči běloruské pohraniční a celní kontrole). Dále se nedoporučuje konzumovat alkoholické nápoje a projevovat opilost na veřejných prostranstvích.

Více informací o vstupu do Běloruska i o návštěvě MS v ledním hokeji naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Zdroj: www.mzv.cz/minsk

  

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře