Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Návštěva prodejny uměleckého šperku R DESING

V Praze je neuvěřitelně velká nabídka obchodů a obchůdků s nejrůznějšími šperky a suvenýry. Pokud se podíváme blíže zjistíme, že nabídka mnoha obchodů vůbec nereprezentuje české šperkařství. Typicky českou autorskou prodejnou je R DESIGN v Jungmannově ulici číslo 32.

V Praze je neuvěřitelně velká nabídka obchodů a obchůdků s nejrůznějšími šperky a suvenýry. Pokud se podíváme blíže zjistíme, že nabídka mnoha obchodů vůbec nereprezentuje české šperkařství, české umění.

Nejen pro zahraniční návštěvníky Prahy je jako dárek zajímavý typicky český autorský šperk za přijatelné ceny. Proto jsme navštívili a zástupcům cestovních kanceláří a průvodcům představili útulnou rodinnou firmu R DESIGN v Jungmannově ulici číslo 32, jen pár kroků od Jungmannova náměstí. Firma navazuje na rodinou tradici ze  40. let a na našem trhu působí již více než 25 let.

Přivítali nás majitelé prodejny paní Monika Riegelová a pan Norbert Riegel s dcerou. Pan PhDr. Riegel velmi zajímavě a poutavě vyprávěl o historii firmy, o svém profesním zaměření historika umění, šperkaře a restaurátora řady významných historických předmětů (například předmětů Svatovítského pokladu).

Co nabízí firma R DESING

  • prodej autorských šperků ze stříbra, zlata i obecných kovů
  • výrobu kopií secesních šperků
  • restaurování historických předmětů (i služba zaslání domů pro turisty)
  • opravy historických šperků
  • návštěva ateliéru pana dr. Riegela (po dohodě)

 

 

 

 

 

 

 

 

       


       

 

 

 


autor: PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová
Foto: archiv Hubert Palán