Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Nejnavštěvovanější místa v České republice!

Agentura Czech Tourism letos opět zveřejnila žebříček návštěvnosti turistických objektů v České republice, který zahrnuje více než 400 nejnavštěvovanějších míst České republiky. Kam turisti za rok 2014 zamířili nejčastěji?

 Nejnavštěvovanější turistické cíle v Praze

                Do Prahy jezdí turisté již tradičně na prohlídku Pražského hradu, který se umístil v rámci Prahy i České republiky na 1. místě s 1,8 milionů návštěvníky. Tato památka je jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí a je zapsána v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Turisté si opět nenechali ujít ani naši krásnou Zoologickou zahradu, kde se návštěvnost umístila na 2. místě žebříčku s počtem 1,4 milionů návštěvníků. Na 3. místě v rámci Prahy i České republiky zůstává s o něco vyšším počtem návštěvníků AquaPalace Praha, který nabízí vodní radovánky pro děti i dospělé společně se saunou, wellness i fitness. Platících zákazníků se zaznamenalo celkem 845 tis. 

                 Staroměstská radnice si polepšila, a zaujala tak 4. místo v žebříčku s počtem 740 tis. turistů. Ty láká unikátní orloj, který každou celou hodinu zobrazuje dvanáct apoštolů. Následné 5. místo obsadilo Židovské muzeum, které nabízí na prohlídku celkem šest historických objektů, mezi něž patří synagogy, obřadní síň i hřbitov. Oproti loňskému roku si polepšilo a celkově tak muzeum navštívilo 580 tis. návštěvníků. Stejně tak zaznamenala nárůst i Petřínská rozhledna, která se může těšit z 6. místa žebříčku, a to s 557 tis. návštěvníky. Předlohou této dominanty Petřínských sadů je slavná pařížská Eiffelova věž. 

 
            Národní galerie se svými uměleckými expozicemi skončila na 7. místě. 8. místo si pak vydobylo Bludiště na Petříně, kde stoupla návštěvnost na celkových 363 tis. Tvarově bludiště připomíná miniaturní hrad, uvnitř se však člověk ztrácí v odrazech množství zrcadel. Celkové 9. místo v žebříčku zaujímá Vojenský historický ústav s celkovým počtem návštěvníků 329 tis. za rok 2014. S nárůstem návštěv na celkových 301 tis. může být spokojená i Botanická zahrada řazená na 10. místo žebříčku, která zaujímá téměř 30 ha upravených expozičních ploch.
 
            
Nejnavštěvovanější turistické cíle v rámci celé České republiky
 
            V top deseti nejoblíbenějších míst v České republice zaujala Praha celkem 6 míst. Jak již bylo zmíněno, tento žebříček společně vedou Pražský hrad se Zoologickou zahradou a vodním AquaPalace.
 
            Obrovský vzestup pak zaznamenal Landek Park v Dolní oblasti Vítkovic, kde si můžete udělat výlet po naučných přírodovědných stezkách i cyklostezkách či můžete navštívit největší hornické muzeum v České republice. Zde se jedná o nárůst návštěvníků, který řadí toto místo na 4. místo celkového žebříčku návštěvnosti České republiky. 
 
            Následující umístění opět patří hlavnímu městu, a to na 5. místě se Staroměstskou radnicí.  Na 6. místě se umístil nováček v TOP 10 Plzeňský Prazdroj, který se svými expozicemi o pivovarnictví přilákal do Plzně 600 tis. návštěvníků. Jako další se na 6. místě s celkovým počtem 585 tisíc umístila Zoo Zlín, která si tak oproti loňskému roku polepšila o téměř 100 tisíc návštěv. 
 
            Na 7. a 8. příčce nalezneme opět pražské památky, a to Židovské muzeum v praze, které v loňském roce navštívilo 580 tis. turistů a návštěvníků a Petřínskou rozhlednu, která láká svým výhledem na Prahu. Tu v roce navštívilo 557 tisíc lidí. 
 
            Z celostátního žebříčku nám vyplývá oblíbenost návštěv zoologických zahrad, neboť poslední dvě místa top 10 nejnavštěvovanějších míst v České republice zaujímají právě zoologické zahrady, a to na 9. místě Zoologická zahrada Ostrava se 540 tis. návštěvníky a na 10. místě Zoologická zahrada Dvůr Králové se 464 tis. návštěvníky.
 
            Celkový pohled na výsledky návštěvnosti turistických cílů České republiky nám tak ukazuje, že Česká republika je stále na vzestupu a těší se velké oblíbenosti. Zároveň nás to utvrzuje v tom, že naše památky a kulturní dědictví jsou to, co můžeme turistům, jak z tuzemska, tak i zahraničí, nabídnout s vřelostí a jistotou a věříme, že bude návštěvnost v dalším roce opět vyšší.
 
Zdroj: http://www.czechtourism.cz/
 
1.7.2015

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře