Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Neobjevené Jeseníky

V minulých letech zaznamenaly téměř všechny turistické oblasti na území České republiky pokles návštěvnosti. Jeseníky se navíc nacházejí v regionu s největší nezaměstnaností v České republice. Proto je potřeba hledat způsoby, jak zvýšit atraktivitu tohoto regionu pro turisty a jak zapojit více lidí do práce v cestovním ruchu.

První iniciativou bylo zřízení Euroregionu Praděd. Je to dobrovolné sdružení českých a polských spolků a svazů měst a obcí – většinou v okresech Bruntál a Jeseník a na území Opolského Slezska v Polsku. V současné době sdružuje tento euroregion 74 českých a 34 polských obcí. Po několika letech spolupráce byl zaznamenán nárůst návštěvnosti, hlavně na české straně. I přesto je ovšem celoroční obsazenost lůžek v ubytovacích zařízeních pouze 20%. Novým cílem je tedy zvýšit návštěvnost alespoň o 10% do roku 2015, což znamená přibližně 40 tisíc turistů navíc. Rada pro cestovní ruch Euroregionu Praděd spoléhá hlavně na cílený a důsledný marketing a na sítě spolupracujících správců atraktivit nebo poskytovatelů ubytování.

Pro turisty jsou připravené i nové a zajímavé tiskoviny v češtině, němčině, angličtině a polštině:

  • turistické průvodce pro Jeseníky – Léto s Violou, Zima s Violou, Jaro a podzim s Violou.
  • tři turistické mapy (letní, zimní, období jaro – podzim)
  • obrazová publikace
  • brožura pro firemní a obchodní turistiku


Euroregion Praděd má mnoho partnerů – například dopravní společnost Veolia Transport Morava a.s., Pivovar HOLBA a.s. Hanušovice nebo třeba informační portál Jeseníky Info. Se všemi svými partnery spolupracuje na rozvoji oblasti a ve spolupráci s nimi vytváří speciální nabídky pro klienty. Například společnost Veolia Transport Morava nabízí možnost zakoupení zvýhodněné jednodenní jízdenky pro turisty, kteří chtějí poznat větší oblast Jeseníků.

Návštěvníci také mohou navštívit nový turistický portál www.jeseniky-rodina.cz, kde najdou přehled všech akcí, atraktivních míst nebo ubytovacích příležitostí v tomto regionu. Můžete zde najít informace o balíčcích připravovaných pro konkrétní cílové skupiny návštěvníků a jejich aktuální přehled včetně cen. Nabídka balíčků je opravdu rozmanitá – najdete zde například wellness, antistresový nebo seniorský pobyt a mnohé další. Velkou výhodou těchto balíčků je, že se nemusíte o nic starat, což mnoho turistů na dovolené ocení.

Více info naleznete na www.jeseniky-rodina.cz

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře