Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Nostalgická tramvajová linka č. 91

Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil pro všechny milovníky starých časů a historie speciální akci – jízdu soupravou historické tramvaje.

Impulzem pro výpravu linky tramvaje s neobvyklým číslem 91 bylo hned více. Jedním z důvodů bylo otevření Všeobecné československé výstavy, kterou měli občané možnost od 15. května 1991 navštívit, a to až do 28. října 1991. Jednalo se o 100. výročí a připomínka Všeobecné zemské výstavy z roku 1891. Přehlídka měla za úkol propagovat úspěchy ve všech oblastech. V tento čas byla také obnovena Křižíkova fontána. K výstavě byly na výstavišti postaveny i Křižíkovy pavilony a divadlo Pyramida, které se využívá především pro muzikálová představení. Dalším důvodem pak byla připomínka 100. výročí pražských elektrických tramvají.

Dne 15. května 1991 tedy vyjela linka číslo 91 poprvé. Jezdila v trase Výstaviště – Strossmayerovo náměstí – Náměstí Republiky – Václavské náměstí – Národní divadlo – Právnická fakulta – Čechův most – Strossmayerovo náměstí – Výstaviště.

Linka je v provozu od 25. března do 17. listopadu 2016 o sobotách, nedělích a svátcích od 12:00 přibližně do 17:35 hodin. 

Pokud byste se rádi také svezli po Praze historickou tramvají, která je provozovaná krásnými historickými tramvajovými vozy, zpravidla začíná tramvaj vyjíždět každoročně v období od března a jezdí až do konce října / listopadu.

Pro rok 2016 vede trasa tramvaje: Vozovna Střešovice – Brusnice – Pražský hrad – Královský letohrádek – Malostranská – Malostranské náměstí – Hellichova – Újezd – Národní divadlo – Národní třída – Lazarská – Vodičkova – Václavské náměstí – Jindřišská – Masarykovo nádraží – Náměstí republiky – Dlouhá třída – Nábřeží Kapitána Jaroše – Strossmayerovo náměstí – Veletržní – Výstaviště Holešovice.

Trasa nostalgické linky číslo 91 může být ovlivněna výlukovými opatřeními. 

Jízdné:
dospělí 35Kč
děti do 15 let, kočárek s dítětem, ZTP, důchodci nad 70 let: 20Kč

Zdroj: www.dpp.cz

Aktualizace: 29.7.2016 RP

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře