Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Novela směrnice o uznávání odborných kvalifikací

Evropská směrnice 2005/36/EC se zabývá uznáváním odborných kvalifikací v rámci EU a dává zemím, ve kterých je průvodcovství vázanou živností, možnost vyžadovat ohlášení před začátkem činnosti a poskytnutím první služby (např. Rakousko).

Novela této směrnice si klade za cíl zjednodušení administrativních procesů a uvolnění poskytování služeb přes hranice domovských států.
 

V rámci novelizace byla vypracována studie, která se dotýká některých profesí s vysokou mobilitou, tedy i průvodcovství. Do této studie byla zapojena i Česká republika.
 

Jedná se i o zavedení Profesních průkazů, které budou pro průvodce dobrovolné. Asociace průvodců České republiky tyto Profesní průkazy podporuje, ovšem za předpokladu, že na nich budou uvedeny údaje o sociálním pojištění a daňové registraci nositele. Dále Asociace vyžaduje, aby byly průkazy vydávány v souladu se členěním profesí podle normy EN13809 (turistický průvodce, vedoucí zájezdu, pobytový zástupce). Tím pádem by Profesní průkaz dostaly pouze osoby, které prokázaly svou kvalifikaci.
 

Jednání o novele ještě nebyla ukončena, tudíž je třeba pamatovat, že stále platí původní verze, podle které vzniká povinnost ohlášení s požadovanými přílohami v různých zemích (např. Itálie, Řecko, Španělsko aj.).
 

Zdroj: ASOCIACE PRŮVODCŮ ČESKÉ REPUBLIKY

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře