Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Obměny expozic v Židovském muzeu v Praze

Židovské muzeum v Praze se snaží co nejvíce přizpůsobit potřebám a požadavkům zákazníků v moderní době, takže na rok 2014 připravilo obměnu některých svých expozic.

Proměna stálých expozic vždy proběhne při respektování historické architektury synagog, ve kterých se většina těchto expozic nachází. Do expozic budou přidány interaktivní a edukační prvky, aby byla ve větší míře naplňována očekávání návštěvníků. Kromě toho budou výstavy více začleňovány do reálií historického Josefova. Cílem je, aby návštěvníci během prohlídky zažili hluboký prožitek z návštěvy místa i z prohlídky expozice.

První obměny se dočkala expozice v Maiselově synagoze, která se zabývá dějinami českých a moravských Židů od počátku osídlení do 18. století. V rámci obměny výstavy proběhnou i nezbytné stavební úpravy exteriéru i interiéru  - proto je synagoga od konce března 2014 uzavřena, slavnostní otevření proměněné expozice je naplánováno na polovinu příštího roku.

Velkou atrakcí určitě bude audiovizuální 2D projekce, díky které se návštěvníci ocitnou v uličkách historického Židovského města, které je vytvořeno podle slavného Langweilova modelu Prahy. Sbírkové předměty budou rozmístěny v novém uspořádání i kontextu, interaktivní dotykové obrazovky zase umožní prolistování významných hebrejských rukopisů nebo historické plány židovských sídlišť. K dispozici bude i databáze významných židovských osobností.

Dále vznikne možnost proměnit výstavní prostory v auditorium, do budoucnosti se tedy počítá, že se v prostorách synagogy budou konat různá komorní umělecká vystoupení: hudební a recitační představení nebo divadlo jednoho herce.

Zdroj: tisková zpráva ŽMP

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře