Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Památky UNESCO oslavily 40. výročí!

V roce 2012 to bylo právě 40 let od podpisu Úmluvy o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví a přesně 20 let, co se na tuto významnou listinu připsaly tři památková místa České republiky - města Praha, Český Krumlov a Telč.

K tomuto výročí byla na březen 2012 uspořádána výstava v prostorách Senátu Parlamentu České republiky, kde jednotlivé objekty charakterizovaly znak nějakého stavebního slohu. Poté po celý měsíc duben 2012 jste měli možnost shlédnout výstavu v informačním centru agentury CzechTourism na Staroměstském náměstí.

Dále pak agentura CzechTourism ve spolupráci s Českou televizí připravila 13-ti dílný seriál "Rodinné zlato", který se zaměřuje právě na architektonické klenoty naší země. Na realizaci tohoto nákladného projektu přispěli někteří zástupci UNESCO a také CzechTourism nemalou částkou 2 400 000 korun, který si od tohoto projektu slibuje zvýraznění Česka jako unikátní destinace UNESCO.

Seriál "Rodinné zlato" se vysílal na ČT1, a zaměřuje se právě na české památky UNESCO.

PŘEHLED ČESKÝCH PAMÁTEK UNESCO:

Český Krumlov Hradní a zámecký komplex, barokní divadlo, středověké uličky a kamenné měšťanské domy.
Telč Gotický hrad přestavěný do renesančního stylu, řada renesančních a barokních měšťanských domů a obranný systém rybníků.
Holašovice Známé jako tradiční středoevropské vesnice. V Holašovicích je dochováno mnoho venkovských staveb z 18. a 19. st. ve stylu zvaném jako "jihočeské selské baroko".
Kroměříž Dominantou města je zámek jako příklad středoevropského barokního sídla a jeho zahrady.
Lednicko-valtický areál Barokní a novogotické historické objekty, zahradní architektura a rybníky - to vše zarhnuje jeden z pokladů světového kulturního a přírodního dědictví.
Kutná Hora Historické jádro představuje pozdně gotický chrám sv. Barbory, katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci a dolování stříbrných rud, které se zde dělalo již od 13. století.
Kostel sv. Jana Nepomuckého Kostel je dílem architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichla ve stavebním slohu označovaném jako barokní gotika.
Litomyšl Renesanční zámek a zámecký areál z druhé poloviny 16. století. Dochováno je i mnoho hospodářských budov a zahrad.
Třebíč Soubor židovské čtvrti a baziliky sv. Prokopa je příkladem blízkého soužití křesťanské a židovské kultury od středověku po 20. století.
Sloup Nejsvětější trojice v Olomouci Pamětní sloup vztyčený na začátku 18. století dosahuje výšky 35 metrů. Postaven je ve stylu známém jako "olomoucké baroko".
Vila Tugendhat v Brně Významné funkcionalistické dílo architekta Ludwiga Miese van der Rohe.
Praha Malá Strana, Hradčany, Staré a Nové město, Pražský hrad, Vyšehrad, Národní divadlo, Karlův most, katedrála sv. Víta a mnoho dalších památek tvoří úžasný architektonický celek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agentura CzechTourism spolupracuje vč. České televize i s několika dalšími mediálními partnery a podporuje tak turistiku v Čechách. O prázdninových pátcích vysílal z mediálního centra ORBIS agentury CzechTourism Český rozhlas Dvojka pořad "Výletní snídaně", který zval posluchače do různých koutů Česka.

TV Metropol odvysílala čtrnáctideník "Kam z Prahy". Do tohoto pořadu agentura CzechTourism zvala hosty z různých regionů, aby turistům nabídli to nejlepší z jejich krajů.

Metropolitní rozhlasová stanice Regina 92,6 FM také nezůstala pozadu a v pořadu "Třináctka" pravidelně nabízela výlety pro děti i dospělé po celém Česku. Radiožurnál ČRo lákal posluchače na výlety svým pořadem "Po Česku".

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře