Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Platby, půjčky a investice v EU

Vaše peníze, které převádíte nebo investujete v rámci Evropské unie, jsou chráněny jejími celoevropsky platnými pravidly.

Při přeshraniční platbě prováděné v EUR se poplatky za zahraniční platbu nesmějí lišit od poplatků za platby v tuzemsku. Toto se týká přeshraničních plateb, bankovních převodů, výběrů z bankomatu a plateb kreditními i debetními kartami. Firmy, které přijímají platby v EUR v rámci tuzemska, jsou povinné přijmout přeshraniční platbu v této měně a naopak.

V hotovosti s sebou smíte po celé EU převážet částku v maximální výši 10 000 EUR nebo její ekvivalent v národních měnách. Při nutnosti převozu větší hotovosti je potřeba se informovat na celní správě na předpisy s tímto převozem spojené.

Bankovní úspory jsou pojištěny do výše 100 000 Eur nebo do výše ekvivalentu této částky v národních měnách. Tato ochrana se vztahuje na jednoho vkladatele a jednu bankovní skupinu.
Soukromá osoba si může vzít spotřebitelský úvěr ve kterémkoliv státě EU. V případě změny názoru může do 14 dnů od uzavření smlouvy bez důvodu od smlouvy odstoupit.

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře