Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Po zkoušce Průvodce pro region Praha

Složili jste úspěšně zkoušku Průvodce pro region Praha a Vy přemýšlíte...

Složili jste úspěšně zkoušku Průvodce pro region Praha a Vy přemýšlíte, jak začít průvodcovat. Dnem složení zkoušky Vaše studium nekončí.

Získané znalosti je třeba neustále opakovat a prohlubovat. Nejdůležitější pro Vás bude další samostudium, můžete navštěvovat doškolovací kurzy, které pro Vás pořádáme. Prohlubovat je třeba své odborné i jazykové znalosti. Pokud osvědčení o složené zkoušce odložíte do zásuvky, nebudete provádět a opakovat si, za pár měsíců postupně Vaše znalosti zapomenete. Být průvodce Prahou vyžaduje celoživotní nadšení a lásku k Praze a její historii.  (Podobnou obecně známou je situace, když někdo složí zkoušku pro získání Řidičského průkazu a nebude automobilem jezdit. Také vše zapomene) .

Pro zahájení činnosti průvodce je třeba si vyřídit Živnostenské oprávnění (a můžete poskytovat služby průvodce i tzv. přímým klientům) a nebo uzavřít s některou cestovní kanceláří nebo agenturou pracovní smlouvu - nejčastěji o provedení práce.

Jak oslovit přímé klienty, cestovní kanceláře, cestovní agentury a zda je výhodnější nabízet své služby jako samostatný průvodce s Živnostenským oprávněním nebo pracovat pro cestovní kancelář či agenturu na tzv. pracovní smlouvu se dozvíte v našem semináři Jak začít pracovat jako průvodce, který se pro průvodce začátečníky nebo méně zkušené průvodce pořádáme několikrát do roka. V semináři přednáší a o své zkušenosti se s Vámi podělí PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová, která má nejen dlouholeté zkušenosti ve vzdělávání průvodců, ale i ve vlastní průvodcovské činnosti a činnosti koncesované cestovní kanceláře JOMYS, tourist centrum, s.r.o.