Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Pohádková kovárna

Ve vesnici Selibov nedaleko Protivína začíná třetí ročník Pohádkové kovárny. Revitalizaci této starobylé kovárny provedla vesnice Selibov bez jakékoliv finanční podpory. Pohádková kovárna provede rodiny s dětmi pohádkovým světem čertů, hastrmanů a dalších postav.

V kovárně nedaleko Tálínského rybníka na návštěvníky čekají čerti, hastrmani, draci, víly i jiná pohádková stvoření. Děti se budou moci seznámit s tím, jak tato stvoření „doopravdy“ vypadají, protože je pro ně připravena rozsáhlá sbírka loutek. Průvodcem po kovárně je skřítek, víla nebo kovář, kteří budou vyprávět pohádky týkající se jednotlivých hrdinů.

Dále je možné zúčastnit se procházky tajemným lesem, kde můžete narazit na Jeníčka a Mařenku, hejkala, Ježibabu a další ryze lesní stvoření. Na konci lesa je k nalezení čertovská komnata.

Nebude chybět ani tvořivá dílna, kde budou moci menší i větší návštěvníci výtvarně zaznamenat svoje dojmy. Připravena je i občerstvovna, kde budou k dostání kromě standardní nabídky i ryze pohádkové pokrmy – medvědí placky, čertovské ocásky nebo královské dukáty.

Po absolvování výstavy si budete moct prověřit své znalosti pohádek. Na zahrádce je totiž připravena Stezka čápa Ferdinanda, na které si na 7 tematických zastavení vyzkoušíte, jak znáte pohádkový svět a zároveň si poslechnete další magický příběh.

Otevírací doba Pohádkové kovárny:
květen, červen, září, prosinec 2013: víkendy a svátky, 10 – 17h.
červenec + srpen: denně, 10 – 17h
pro školní a jiné kolektivy je návštěva možná kdykoliv po předchozí domluvě.

Projekt Pohádkové kovárny je velmi oblíbený a kvalitně zpracovaný, vloni se umístil na 1. místě soutěže „Ceny Kudy z nudy 2012“ v kategorii Podnikatelský počin. (Soutěž je pořádaná agenturou CzechTourism.)

Více informací naleznete na webových stránkách www.pohadkovakovarna.cz

Během výletu do Jižních Čech a návštěvy Pohádkové kovárny můžete také zajít do městečka Protivín, kde se nachází zajímavý zámek, kostel a pivovar. Unikátním místem je Krokodýlí ZOO, kde návštěvníci uvidí přes 20 druhů krokodýlů. Dále je v Protivíně Městské muzeum exotické přírody s velmi zajímavými sbírkami fauny a flory z Karibského moře a Afriky. Nedaleko se také nachází Zoologické muzeum lebek a koster obratlovců, kteréžto je ojedinělým evropským muzeem. Milovníci turistiky si přijdou na své na jedné z mnoha turistických stezek okolo městečka Protivín.

Více informací o všech aktivitách, které si můžete užít při návštěvě Protivína naleznete na webových stránkách www.vyletdoprotivina.cz

 

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti