Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Poskytování první pomoci u seniorů, specifika a prevence

Každý z nás má ve svém okolí minimálně jednoho seniora. Víme však, jak jim v případě nutnosti správně poskytnout pomoc? První pomoc u seniorů má totiž svá specifika daná hlavně věkem. V semináři Poskytování první pomoci u seniorů, specifika a prevence se dozvíte vše potřebné k poskytnutí kvalifikované pomoci.

Telefonujte  na 602 204 123, pište na kurzy@tyrkys.cz - termín dohodu 

Seminář Poskytování první pomoci u seniorů, specifika a prevence je o poskytování první pomoci starším osobám ze strany jejich rodiny, přátel a opatrovníků. Je také vhodný pro průvodce a delegáty, neboť právě senioři velmi často cestují s turistickými skupinami.

Naučíte se rozeznat různé akutní stavy tohoto věku a zvládnout jejich průběh do příjezdu záchranné služby. Zaměříme se i na prevenci úrazů a onemocnění z hlediska technického i zdravotnického.

Stáří je nevratný, univerzální, biologický proces. S věkem se mění spektrum nemocnosti, narůstají chronické degenerativní choroby, orgánová postižení a vše je doprovázeno celkovou rizikovostí seniora.

 • Víte, co je „stařecká křehkost“?
   
 • Víte, že nejčastější příčinou zranění a úmrtí na následky úrazu bývají u starých lidí pády?
   
 • Víte, že nejohroženější skupinu tvoří lidé starší 70 let?
   
 • Víte, že následkem pádu jsou velmi často zlomeniny, zejména závažná je zlomenina krčku stehenní kosti?
   
 • Víte, že souvislosti s úrazy seniorů se stále častěji setkáváme s úrazy způsobenými násilím?
   
 • Víte, že nemoci srdce a cév patří k závažným problémům současnosti?
   
 • Víte, co je infarkt myokardu a jak mu předcházet?
   
 • Víte, co je cévní mozková příhoda a jaké jsou její příznaky?

Toto a ještě mnohem více se dozvíte na semináři, které vede profesionální školitel záchranné služby. Semináře se pořádají v malých skupinách, takže máte možnost zodpovězení Vašich dotazů. Po skončení semináře obdržíte Osvědčení o absolvování.

Seminář Poskytování první pomoci u seniorů, specifika a prevence lze také uspořádat v individuálním termínu přímo u Vás. Rádi Vám poskytneme bližší informace a společně vybereme vhodný termín.

Telefonujte na 602 204 123  pište na kurzy@tyrkys.cz

Přihlaste se na! 

Kurzy a státní zkoušky