Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Praha je nejromantičtější město na světě

Každoročně navštíví Českou Republiku milióny turistů. Cestovní kanceláře i klienti hlásí nárůst požadavků na zajištění čínsky hovořících průvodců, kterých je v současné době bohužel nedostatek. Tušíte, jak vnímají naší zemi? Jak vnímají nás Čechy? Přinášíme vám rozhovor s mladou studentkou Sherry z čínské Shanghaie, která se rozhodla se svými rodiči podniknout velkou okružní jízdu Evropou. Jaké dojmy si odvezli z České Republiky?

Každoročně navštíví Českou Republiku milióny turistů. Cestovní kanceláře i klienti hlásí nárůst požadavků na zajištění čínsky hovořících průvodců, kterých je v současné době bohužel nedostatek. 

Tušíte, jak vnímají naší zemi? Jak vnímají nás Čechy? Přinášíme vám rozhovor s mladou studentkou Sherry z čínské Shanghaie, která se rozhodla se svými rodiči podniknout velkou okružní jízdu Evropou.
Jaké dojmy si odvezli z České Republiky?


Jak jste plánovali vaši okružní trasu? Jaké jste měli priority?

První zásadní rozhodnutí bylo JAK.

Vzhledem k tomu, že jsme zjistili, že Evropa je relativně „malá“, rozhodli jsme pro automobil.

Potom jsme vybrali seznam známých a zajímavých míst. A ty jsme následně propojili, abychom se vešli do našich plánovaných 40 dnů mezi příletem do Paříže a opětovným odletem z Paříže.

Proč jste do své okružní jízdy zařadili i Českou Republiku?
Česká Republika je světoznámým turistickým cílem, zvláště hlavní město Praha a Český Krumlov. Říká se, že ČR je jedna z nejromantičtějších a nejkrásnějších zemí světa. A některá města jsou uvedena na seznamu světově chráněného kulturního dědictví UNESCO. Proto bylo v podstatě samozřejmé, že ČR na seznamu být musí – chtěli jsme tohle všechno vidět na vlastní oči, osobně.


Jaká místa jste navštívili?

Za těch 40 dnů naší „expedice“ jsme navštívili 16 zemí – od Francie, přes Lucembursko, Holandsko…Českou Republiku…Rakousko…Itálii…několik měst v každé zemi.
Ano, byl to opravdu výlet jako hrom!

Splnila Česká Republika vaše očekávání?
Ale jistě! ČR splnila naše očekávání ve všech směrech – hlavně v romantice a kráse.
Navštívili jsme celkem tři města – Karlovy Vary, Prahu a Český Krumlov. Každé z nich je něčím zvláštní a jinak krásné.

Kromě měst a atmosféry v nich na nás však zapůsobili lidé. Češi jsou velmi milí a přátelští. Všechny rodiny, které jsme poznali, nás přijaly s otevřenou náručí a velmi nás překvapily svoji pohostinností.
Zamilovali jsme si ČR i Čechy - a získali jsme zde mnoho nových přátel.

Co se vám vybaví, když se řekne Česká Republika? Pocit, místo, památka…?
Když se řekne ČR – napadne nás klid, krása a hned potom Praha…jedno z nejromantičtějších měst na světě. Představujeme si, že Česká Republika musí být místo plné nádherných, starých budov, ale také romantických jezer a přírodních krás.

Doporučili byste návštěvu ČR svým přátelům? A proč? Nebo proč ne?
Určitě a stoprocentně! Od návratu vyprávíme všem našim přátelům o naší velké cestě. A ČR je jedním z TOP míst, které doporučujeme jako nej, nej, nej.

Ale ihned doplňujeme, že by si rozhodně měli rezervovat mnohem více času, než jsme měli k dispozici my.

Tím by měli šanci navštívit méně známá a přesto stejně krásná místa. ČR je úžasná země pro dovolenou nebo prázdniny – je tu čisté ovzduší, nádherná příroda, architektura, lidé, výborná místní kuchyně…to všechno vám dá úžasný pocit klidu a pohody.

Co dodat na závěr? Některá slova se čtou velmi dobře. A je prima vědět, jaké dojmy a vzpomínky si od nás turisté odvážejí. Všechny tyto poznatky obohacují pracovníky cestovních kanceláří i průvodce - pokud známe dobře své klienty, můžeme pro ně připravit mnoho zajímavých zážitků. 

Umíte dobře čínsky? Staňte se průvodcem turistů!!! 

Hledáte práci nebo brigádu či přivýdělek? Staňte se průvodcem!

 

kurzy průvodcůPrůvodce cestovního ruchu    
Průvodce Prahou   
Místní zástupce - delegát  

21.04.2016, BJung. 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP  

Další kurzy a semináře