Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Pražský hrad zdarma

Slavnostní zahájení jarní sezóny na Pražském hradě se uskuteční v neděli dne 3. dubna 2016. Využijte možnost navštívit Pražský hrad zdarma.

Slavnostní zahájení jarní sezóny na Pražském hradě se uskutečnilo v neděli dne 3. dubna 2016 v 10:00 hodin před bránou Gigantů na Hradčanském náměstí. Současně byl zahájen rok oslav 700. výročí narození Karla IV.
Využili jste možnosti navštívit Pražský hrad zdarma?

Vítáni byli individuální, domáci i zahraniční návštěvníci, ale také klienti, které přivedli na Pražský hrad průvodci Prahou a Průvodci cestovního ruchu 

Dne 3. dubna 2016 se otevřely návštěvnické objekty v 10:00 hodin (včetně katedrály sv. Víta) 

Expozice, které bylo možné dne 3. dubna 2016 navštívit zdarma:

Katedrála sv. Víta

Starý královský palác

Bazilika sv. Jiří

Zlatá ulička

Příběh Pražského hradu 

 

 

Zahrady Pražského hradu přivítaly návštěvníky standardně od pátku 1. dubna 2016. Jedinou výjimkou byla horní část Jeleního příkopu, kde až do 1. května bude probíhat rekonstrukce. 

Střídání stráží:Hradní stráž na Pražském hradě patří mezi velké atraktivity Pražského hradu. Každou hodinu probíhá tzv. "malé střídání stráží"  u každého vchodu do Pražského hradu a jednou denně tzv. "velké" střídání stráží, které se koná na prvním nádvoří Pražského hradu

Pražský hrad pro školy: Využijte v průběhu školního roku speciální cenu vstupenky ve výši 150 Kč za celou třídu (zahrnuje vstupenku pro 30 žáků a dva učitele). Objednejte si u nás profesionálního průvodce Prahou.

Pražský hrad pro průvodce: V případě, že provádíte skupinu turistů, máte nárok na volnou vstupenku pro průvodce, kterou obdržíte na základě předložení dokladu, že jste profesionální průvodce Prahou. 

Objednejte si profesionálního průvodce po Pražském hradě a v Praze!

  • provedeme Vás po Praze, ukážeme Vám ty nejkrásnější památky
  • zajistíme Vám kvalifikované průvodce na prohlídky zajímavých míst v České republice  

Aktualizováno: 10.6.2016 RP

Hledáte práci nebo brigádu či přivýdělek? Staňte se průvodcem!

kurzy průvodcůPrůvodce cestovního ruchu    
Průvodce Prahou   
Místní zástupce - delegát