Praha
Praha
Praha
Praha

Články

Přímá letecká linka Praha - Peking - provoz zahájen!

Dne 23. září 2015 byl zahájen provoz zbrusu nové letecké linky mezi Prahou a Pekingem. Přímá linka má zajistit ještě větší nárůst čínských turistů.

Praha a Peking mají poprvé v historii přímé letecké spojení. Dne 23. září 2015 byl zahájen provoz nové letecké linky mezi Prahou a Pekingem od letecké společnosti Hainan Airlines, která bude létat třikrát týdně. Nejlevnější letenky zatím nabízí čínský dopravce za cca 12.600 Kč. Od 2. prosince jsou naplánovány lety již jen dvakrát týdně, a to pravidelně v pondělí a pátek.

Zájem je zde na obou stranách a Česká republika je na větší nárůst čínských turistů připravena, a to například i edicí publikace o České republice v čínském jazyce. Dokonce bylo Ministerstvo pro místní rozvoj osloveno čínským ministrem turistiky, zda jsme v ČR schopni připravit turistické balíčky pro čínskou klientelu, které by měli rozšířené programy - osmi, šestnácti a dokonce osmadvacetidenní. Běžné jsou přitom třídenní balíčky, kdy turisté navštíví Prahu, Český Krumlov a Karlovy Vary. Bohužel je zatím nedostatek Průvodců a Průvodců Prahou, kteří hovoří česky i čínsky. Postupně se ale i zde situace zlepšuje 

Již od ohlášení nového leteckého spojení se poptávka po letenkách do Pekingu zvýšila a od července, kdy Hainan Airlines oznámily spuštění linky, se zvedl zájem desetinásobně v porovnání s meziročním srovnání.

Rozvoj letecké dopravy je pro Českou republiku velmi důležitý, neboť přibývá stále více turistů, kteří by se rádi podívali do takových významných destinací, jako je právě Čína či například Korea. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová také potvrzuje, že čím snadnější je dopravní dostupnost a návaznost spojů, tím větší počet turistů můžeme očekávat.

Podle odhadů by se měl počet cestujících na celém světě z celkem 3,1 miliardy, které byly zaznamenány v roce 2013, zvýšit o více než dvojnásobek - na 6,32 miliardy cestujících. Tohoto čísla by měla přeprava dosáhnout v roce 2032. Podle Mezinárodní organizace pro civilní letectví se má navíc zvýšit poptávka v příštích 20 letech natolik, že se počet letů zdvojnásobí až na 60 milionů ročně.

Od ledna do června roku 2015 navštívilo Českou republiku 115 000 čínských turistů, což je oproti loňskému roku zhruba 40% nárůst. Za uplynulých pět let se počet čínských turistů v České republice ztrojnásobil a tak je Čína jedním ze strategických zdrojových trhů pro český příjezdový cestovní ruch. 

Čínští turisté navštěvují Českou republiku nejčastěji jako součást balíčku s Německem či Rakouskem. Největším lákadlem pro ně je Praha, která je žádána pro svou romantickou atmosféru a jedinečnou architekturou. Dále je hojně navštěvován Český Krumlov anebo Karlovy Vary. Největší lákadla pro turisty je české pivo, proslulé sklo, loutky nebo automobily značky Škoda. 

Zdroj: Czech Tourism, TTG z 2.10.2015

Aktualizace: 13.11.2015 JK

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  

 

Proč si vybrat TYRKYS?

  • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
  • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
  • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
  • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město

Od kdy? 27. květen 2018, Neděle
Kde? Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město se koná 27. května 2018 (neděle) od 9:00 do 13:00 hodin s PhDr. Rudolfem Pošvou, CSc. Cena vycházky je 200 Kč.
Číslo V1/2018

Více informací

Tajné tipy pro průvodce - komentovaná prohlídka kostela sv. Václava na Zderaze - POUZE pro pozvané klienty a průvodce TYRKYS

Od kdy? 29. květen 2018, Úterý
Kde? Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava - zdarma pro pozvané
Číslo T1/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? Večerní kurz Průvodce Prahou se koná od 30. května 2018 do 27. června 2018 vždy v pondělí a ve středu od 17:00 do 20:00 hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 7 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 9/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'