Praha
Praha
Praha
Praha

AKCE TYRKYS

Problémy incomingových cestovních kanceláří a agentur - zasedání incomingové sekce

Společné jednání sekcí incomingu a památek a významných turistických cílů 10.1. 2013 pod vedením předsedů sekcí PhDr. Jolany Kopřiva Myslivcové a JUDr. Vladimíra Dolejše se zúčastnilo 35 členů ACK ČR.

Společné jednání sekcí incomingu a památek a významných turistických cílů 10.1. 2013 pod vedením předsedů sekcí PhDr. Jolany Kopřiva Myslivcové a JUDr. Vladimíra Dolejše se zúčastnilo 35 členů ACK ČR.

jolana kopriva myslivcova předsedkyně sekce památek ack cr
Cílem setkání
bylo zmapovat problémy,

které tíží incomingové cestovní kanceláře a agentury, zejména pokud jde o legislativu a o spolupráci cestovních kanceláří a agentur s památkovými objekty, hotely, průvodci a dalšími dodavateli služeb.

 
 
 
Živá diskuse se soustředila na tyto problémy:
 
Smlouvy s hotely se zahraničním managementem+řetězci, které jsou uzavírány v cizím jazyce: i když CK/CA jazyk v zásadě ovládá, může být právnický jazyk odlišný a CK nebo CA riskuje případné finanční ztráty. ACK ČR vyzve vedení dotyčných hotelů, aby v ČR umožnili cestovním kancelářím a agenturám uzavření smlouvy v češtině.
 
Některé hotely jsou liknavé při vracení přeplatků – doporučuje se pokud možno řešit v rámci smluv; negativní zkušenosti sdílet s ostatními členy ACK ČR
 
Otázky průvodcovské živnosti: ACK ČR spolu s Asociací průvodců léta usilují o provázání kvalifikace (osvědčení o zkoušce) na živnostenský list; změna živnostenského zákona je zatím nereálná, o řešení se snažíme v rámci profesního zákona. Pokud jde o průvodcování zahraničních subjektů z EU, je dáno volným pohybem služeb, ale je třeba usilovat o to, aby si zahraniční subjekt z EU musel průvodcování v ČR (resp. Praze) legalizovat tak, jako např. ve Vídni.
 
Smlouvy s průvodci x závislá práce: vzhledem k definici závislé práce v zákoníku práce (kterou je nezbytné konat v pracovním poměru) je třeba dbát na text smlouvy s průvodci tak, aby nenaplňovala tuto definici; zvlášť se vyvarujte slov: podle pokynů atp., hodinové mzdy – informace Hospodářské komory „Jak na švarcsystém“ je zveřejněné pouze v členské sekci ACK ČR pro členské organizace

Byly nabídnuty mapy centra Prahy v ruštině včetně informací o vracení DPH a CD Czech Republic v angličtině – vše zdarma
 
Jste cestovní kancelář nebo cestovní agentura? Zajímají Vás naše profesní problémy?  Přidejte se k nám do ACK ČR!  
 
 

Proč si vybrat TYRKYS?

  • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
  • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
  • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
  • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Kurz Průvodce cestovního ruchu se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 21. srpen 2018, Úterý
Kde? Kurz se koná od 21. srpna 2018 do 26. srpna 2018 od úterý do neděle od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin dle níže uvedeného rozpisu hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2, jen pár kroků od zastávky metra Karlovo náměstí a tramvaje Palackého náměstí. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce PK 65-021-N. Cena kurzu je 5 500 Kč.
Číslo M/2018

Více informací

Balíček kurz Průvodce cestovního ruchu + Průvodce Prahou - se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 21. srpen 2018, Úterý
Kde? Kurz se koná každý den od 21. srpna 2018 do 8. září 2018 dle níže uvedeného rozpisu hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 7 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu je 12 800 Kč, AKČNÍ SLEVA 9 900 Kč (platí do odvolání). Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce cestovního ruchu 65-021-N a zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou 65-028-N.
Číslo SP12/2018

Více informací

NOVINKA Kurz Průvodce cestovního ruchu kombinovaný s dálkovým studiem se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 24. srpen 2018, Pátek
Kde? NOVINKA - Máte málo času? Využijte možnost kombinovaného studia - prezenční + dálkové. Prezenčně pouze 3 dny - pátek, sobota a neděle 24. + 25. + 26. srpna 2018 . Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2, jen pár kroků od zastávky metra Karlovo náměstí a tramvaje Palackého náměstí. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce PK 65-021-N. Cena kurzu je 5 500 Kč.
Číslo N/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'