Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Problémy incomingových cestovních kanceláří a agentur - zasedání incomingové sekce

Společné jednání sekcí incomingu a památek a významných turistických cílů 10.1. 2013 pod vedením předsedů sekcí PhDr. Jolany Kopřiva Myslivcové a JUDr. Vladimíra Dolejše se zúčastnilo 35 členů ACK ČR.

Společné jednání sekcí incomingu a památek a významných turistických cílů 10.1. 2013 pod vedením předsedů sekcí PhDr. Jolany Kopřiva Myslivcové a JUDr. Vladimíra Dolejše se zúčastnilo 35 členů ACK ČR.

jolana kopriva myslivcova předsedkyně sekce památek ack cr
Cílem setkání
bylo zmapovat problémy,

které tíží incomingové cestovní kanceláře a agentury, zejména pokud jde o legislativu a o spolupráci cestovních kanceláří a agentur s památkovými objekty, hotely, průvodci a dalšími dodavateli služeb.

Živá diskuse se soustředila na tyto problémy:
 
Smlouvy s hotely se zahraničním managementem+řetězci, které jsou uzavírány v cizím jazyce: i když CK/CA jazyk v zásadě ovládá, může být právnický jazyk odlišný a CK nebo CA riskuje případné finanční ztráty. ACK ČR vyzve vedení dotyčných hotelů, aby v ČR umožnili cestovním kancelářím a agenturám uzavření smlouvy v češtině.
 
Některé hotely jsou liknavé při vracení přeplatků – doporučuje se pokud možno řešit v rámci smluv; negativní zkušenosti sdílet s ostatními členy ACK ČR
 
Otázky průvodcovské živnosti: ACK ČR spolu s Asociací průvodců léta usilují o provázání kvalifikace (osvědčení o zkoušce) na živnostenský list; změna živnostenského zákona je zatím nereálná, o řešení se snažíme v rámci profesního zákona. Pokud jde o průvodcování zahraničních subjektů z EU, je dáno volným pohybem služeb, ale je třeba usilovat o to, aby si zahraniční subjekt z EU musel průvodcování v ČR (resp. Praze) legalizovat tak, jako např. ve Vídni.
 
Smlouvy s průvodci x závislá práce: vzhledem k definici závislé práce v zákoníku práce (kterou je nezbytné konat v pracovním poměru) je třeba dbát na text smlouvy s průvodci tak, aby nenaplňovala tuto definici; zvlášť se vyvarujte slov: podle pokynů atp., hodinové mzdy – informace Hospodářské komory „Jak na švarcsystém“ je zveřejněné pouze v členské sekci ACK ČR pro členské organizace
 
Byly nabídnuty mapy centra Prahy v ruštině včetně informací o vracení DPH a CD Czech Republic v angličtině – vše zdarma
 

Přihlaste se na! 

Kurzy a státní zkoušky