Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Proplácení kurzů úřady práce (rekvalifikace)

Víte, že můžete kvalitní kurz získat zcela zdarma? Doba, kdy je člověk registrován na úřadu práce je ideální dobou ke zvýšení kvalifikace, k získání nových dovedností a znalostí. Kurzy, které mají akreditaci Ministerstva školství jako rekvalifikační Vám může proplatit úřad práce. Za jakých podmínek to je možné a jak postupovat?

Získejte novou profesi ZDARMA!!!

Hledáte práci nebo brigádu či přivýdělek? Staňte se průvodcem!

kurzy průvodcůPrůvodce cestovního ruchu    
Průvodce Prahou   
Místní zástupce - delegát   


Úřady práce mohou proplácet kurzy, které mají akreditaci Ministerstva školství České republiky jako rekvalifikační kurzy.

Máme akreditace pro tyto kurzy:

Průvodce cestovního ruchu nebo kurz Průvodce Prahou 

Průvodce cestovního ruchu

Místní zástupce cestovní kanceláře (tzv. delegát)

Samostatný pracovník cestovní kanceláře a cestovní agentury

                                                   Zdravotník zotavovacích akcí

Aby Vám úřad práce mohl kurz proplatit, je třeba postupovat následujícím způsobem:

 • Být v evidenci úřadu práce
   
 • Vybrat si některý z rekvalifikačních kurzů z naší nabídky 
   
 • Vyžádat si u nás formulář "Potvrzení rekvalifikačního zařízení o ceně rekvalifikačního kurzu".
  Tento formulář je přímo u každého kurzu k dispozici ke stažení nebo Vám ho obratem zašleme poštou na Vámi uvedenou poštovní adresu či nascenovaný na Vaši e-mailovou adresu. Také si ho můžete vyzvednout v naší kanceláři osobně.
   
 • Vyplnit formulář Zájem o zvolenou rekvalifikaci - věnujte velkou pozornost zdůvodnění žádosti 
   
 • Předejte všechny požadované dokumenty do podatelny Vašeho úřadu práce - osobně nebo doporučenou poštou. Na vyřízení žádosti má úřad práce 30 dnů. Žádost musí být vyřízena před zahájením kurzu. Dodatečné vyřízení bohužel není možné.
   
 • Žádost vyplňte velmi pečlivě - posuzuje ji komise odborníků, kteří Vás neznají. Váš referent/ka žádost neposuzuje a nemá právo její přijetí odmítnout nebo Vám rozmlouvat. 
   
 • Na schválení Vaší žádosti - proplacení kurzu není právní nárok. Záleží na konkrétním posouzení každé žádosti konkrétním úřadem práce. Pokud máte o kurz vážný zájem a velkou motivaci studovat, tak to jistě bude hodnoceno pozitivně. Velkou pozornost věnujte vyplnění žádosti - zejména odůvodnění, proč chcete pracovat v cestovním ruchu. Také se aktivně zajímejte o stav vyřízení Vaší žádosti.
   
 • V případě potřeby dodáme úřadu práce další požadované dokumenty, jako například kopii akreditace Ministerstva školství.
   
 • O výsledku schválení  nebo neschválení Vaší žádosti Vás bude úřad práce informovat.
   
 • Při schválení Vaší žádosti Vám úřad práce vydá rozhodnutí o schválení, které doručíte do naší kanceláře TYRKYS, Na Moráni 5, 128 00 Praha 2 doporučenou poštou nebo osobně ve dnech pondělí až pátek od 9:00 do 17:00 hodin

Důležitá upozornění:

 • Úřad práce Váš kurz proplatí pouze v případě, že kurz zakončíte úspěšně zkouškou a po celou dobu rekvalifikace až do jejího definitivního zakončení zůstanete v evidenci úřadu práce.
   
 • V případě, že z nějakého závažného důvodu kurz nedokončíte (nemoc - nutné řádné potvrzení lékaře) nebo nastoupíte do zaměstnání (doložení pracovní smlouvou), úřad práce uhradí kurz celý nebo jeho alikvótní část. V ostatních případech Vám vznikne povinnost kurz uhradit (nebo jeho poměrnou část). Záleží na tom, zda úřad práce uhradí nebo neuhradí část kurzovného.
   
 • Po schválení Vaší žádosti vybíráme pro účast v kurzu vratnou kauci a uzavíráme s Vámi smlouvu o vzdělávání. O její konkrétní výši Vás budeme informovat u každého kurzu. Kauci je třeba uhradit do zahájení kurzu. Kauce Vám bude vrácena obratem po úspěšném složení zkoušky a potvrzení úřadem práce, že fakturu za rekvalifikaci proplatí.
   
 • Zamítl úřad práce Vaši žádost? Stále máte o kurz zájem? Nevadí, podejte si žádost znova!
  V případě, že podáváte žádost opakovaně, projevíte svůj hluboký zájem o zvolenou rekvalifikaci. Nevdávejte se! Podruhé to již určitě musí vyjít!

Docházka do kurzu je povinná, u vybraných kurzů - Průvodce cestovního ruchu, Průvodce Prahou se hodinová dotace pro účastníky, kterým kurz platí ÚP liší od vypsaného kurzu pro samoplátce. O konkrétních hodinách výuky a rozvrhu hodin vždy budete informováni.        

Vyberte si kurz ještě dnes!

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  

 

Doporučte přátelům - sdílejte na FB - využijte možnosti, které se nabízejí!!!!